ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:10:01 12:41

Sienų kontrolė oro ir jūrų uostuose nebebus vykdoma

Baigta vykdyti pandemijos metu dėl COVID-19 suvaldymo įvesta vidaus sienos kontrolė vykdant atvykstančių į Lietuvą asmenų patikrinimus Klaipėdos valstybinio Jūrų uosto ir oro uostų pasienio kontrolės punktuose. 

„Nepaisant to, kad Valstybės sienos pareigūnai nutraukia patikras ir atvykstančiųjų asmens tapatybės dokumentai nuo šiandienos 18 val. nebebus tikrinami, mes ir toliau sieksime kuo didesnio atvykstančiųjų ir išvykstančiųjų asmenų informavimo dėl izoliavimosi atvykus iš paveiktų valstybių“, – sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Kaip ir iki šiol, keliaujant iš paveiktų šalių bus būtina teikti duomenis, tačiau anketų pildymai nebebus organizuojami oro uostuose ar Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste – tai daryti reikės internetu (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form) prieš atvykstant.  Tokiu atveju atvykimo vietoje (oro ar jūrų uoste) Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC)  specialistui reikės pateikti registracijos patvirtinimą (QR kodą) arba atspausdintą užpildytą anketą (Operacijų vadovo sprendimas Nr. 1463 p. 2.3).

Migracijos kontrolė ir toliau bus tęsiama – NVSC bei policijos pareigūnai ir toliau tikrins, ar izoliacijos tvarkos yra laikomasi.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras yra skyręs kiekvienam pasienio punktui budintį darbuotoją, kuris konsultuoja ir konsultuos atvykstančius iškilus rūpimiems klausimams.


Šaltinis: VRM