ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:01:26 8:24

Atnaujinamas Karo muziejaus bokštas ir arkada remonto darbai

Kaune veikiantis Vytauto Didžiojo karo muziejus šią vasarą pasirašė dvišalę sutartį su konkursą laimėjusia įmone UAB „Statybų laikas“, pagal kurią bus pradedami svarbaus muziejaus akcento – kariliono bokšto ir arkados remonto darbai.  Remonto darbams Krašto apsaugos ministerija skyrė 455 tūkst. eurų.

 

Baigus darbus,  remontuojamos muziejaus erdvės bus  atvertos lankytojams  – arkadoje planuojama įrengti artilerijos ekspoziciją, bokšte esantis laisvės varpas taps matomu kiekvienam muziejaus lankytojui. Taip pat pakilus į bokšto terasą bus galima išvysti Kauno naujamiesčio panoramą, bus restauruotas ir bokšte esantis laikrodis.

 

Valstybės saugomi kultūros paveldo objektai – bokštas su karilionu ir arkada – įeina į Vytauto Didžiojo karo muziejaus statinių kompleksą. 2017 m. buvo baigti pagrindinio muziejaus pastato rekonstravimo darbai pagal 2008 m. techninį projektą. Bokštas su karilionu ir arkada liko nerekonstruoti, kadangi projekto rengimo metu šie objektai priklausė Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui. Vytauto Didžiojo karo muziejui jie perduoti 2010 m. kovo 9 d.

 

Pagrindinis projekto siekis – Vytauto Didžiojo karo muziejų padaryti populiaria ir patrauklia turizmo traukos vieta Lietuvos ir Europos turizmo rinkoje. Muziejus, kartu su Karo muziejaus sodeliu, yra viso Kauno miesto urbanistinis akcentas, miesto centro reprezentacinis branduolys. Muziejaus bokštas su karilionu ir arkada, pastatyti 1934 m., yra išlaikę autentišką planinę struktūrą, tačiau nebuvo tvarkomi ir restauruojami. Darbus planuojama  baigti iki 2020 m. pabaigos.


Šaltinis: KAM