ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:09:26 3:02

Vilniuje bus įkurtas kompleksinių paslaugų centras neįgaliems vaikams ir jų šeimos nariams

Sostinėje dar daugiau dėmesio skiriama pažeidžiamiausioms socialinėms grupėms – Vilniaus miesto taryba pritarė naujojo kompleksinių paslaugų centro negalią turintiems vaikams ir jų šeimų nariams „Čiauškutė“ įkūrimui. Net 270 vietų centre, kuris įsikurs Lakštingalų g. 9, planuojama teikti ankstyvąją reabilitaciją, kai raidos sutrikimai dar tik įtariami, taip pat dienos socialinės globos paslaugas, čia veiks įtraukusis darželis, metodinis centras.

„Negalią turintiems vaikams siekiame kuo anksčiau suteikti būtinas kompleksines paslaugas. Iki šiol specialistams dažnai tekdavo koreguoti netinkamai susiformavusius elgesio modelius, kai vaikui jau būdavo sukakę 4–5 metai. Tai tampa didžiuliu trukdžiu integruojantis į ugdymo įstaigas, bandant pritaikyti turimus įgūdžius savarankiškame gyvenime. Todėl labai sveikinu Tarybą priėmus šį sprendimą, kuris, tikiu, pakeis daugelio vaikų ir jų tėvų gyvenimą – centrui pradėjus veiklą, dar daugiau vaikų galės gauti profesionalią pagalbą“, – sakė mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.

Centre bus ugdomi socialiniai įgūdžiai, teikiama intensyvi palaikymo, krizių įveikimo pagalba, taip pat dienos ir trumpalaikės socialinės globos, laikino atokvėpio, psichosocialinės pagalbos, ankstyvosios socialinės reabilitacijos paslaugos. Su vaikais dirbs kineziterapeutai, ergoterapeutai, logopedai, psichologai, reabilitologai. Bus dailės ir žaidimų terapijos, judesio korekcija. Specializuotos pagalbos paslaugos bus teikiamos ir šeimos nariams – tai psichologinės ir individualios socialinės konsultacijos, individualios ar grupinės terapijos, mokymai apie raidos sutrikimus, tėvystės įgūdžių formavimo grupės. Taip norima gerinti ne tik vaikų fizinę ir emocinę sveikatą, bet ir skirti dėmesio visai šeimai kaip visumai.


Šaltinis: Vilniaus miesto savivaldybė