ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:09:26 2:12

Gera žinia studentams: viešojo transporto lengvatos laikinai bus taikomos neturint LSP

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) rugpjūčio pradžioje kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) su prašymu patvirtinti Lietuvos aukštųjų mokyklų išduotos pažymos pavyzdinę formą, patvirtinančią studento statusą, kuri sudarytų galimybę studentams laikinai naudotis viešojo transporto lengvatomis neturint Lietuvos studento pažymėjimo (LSP).

Šio kreipimosi priežastis – dėl COVID-19 pandemijos mėnesiu pavėlintas pagrindinis priėmimas į šalies aukštąsias mokyklas bei sutarčių pasirašymas su pakviestaisiais studijuoti, dėl kurio didžiajai daliai studentų nebus spėta pagaminti LSP prieš prasidedant naujiems mokslo metams ir todėl jie negalės naudotis jiems priklausančiomis viešojo transporto lengvatomis.

Lengvatos be LSP – iki spalio 31 d.

Ministras Algirdas Monkevičius patvirtino įsakymą, kuriame nurodoma, kad studentai, dėl COVID-19 pandemijos sukeltų pasekmių neturintys kito dokumento, suteikiančio teisę pasinaudoti viešojo transporto lengvatomis, nuo 2020 m. liepos 1 d. iki 2020 m. spalio 31 d. įskaitytinai galės jomis naudotis su aukštosios mokyklos išduota pažyma.

Užsisakyti LSP delsti nederėtų

LSS prezidentas Eigirdas Sarkanas ragina studentus, nepaisant aukštosios mokyklos išduotos pažymos, nedelsti užsisakyti LSP, kai tik galės tai padaryti. „LSP gamyba trunka nuo 5 iki 14 d. d., todėl jei studentai, ketinantys užsisakyti LSP, lauks iki spalio mėnesio pabaigos, gali nutikti situacija, jog kurį laiką jie neturės savo statusą įrodančio dokumento ir viešojo transporto lengvatomis pasinaudoti negalės. To tikrai bus išvengta, jei studentas užsisakys LSP iškart, kai jo aukštoji mokykla įkels duomenis į studentų registrą,“ – teigia E. Sarkanas.

Atkreipia vežėjų dėmesį

Nors LSS prezidentas sako besidžiaugiantis ministerijos sprendimu patvirtinti pavyzdinę formą, kuria studentai viešojo transporto lengvatomis laikinai galės naudotis ir neturėdami studento pažymėjimo, jis atkreipia vežėjų dėmesį: „Esame ne kartą sulaukę studentų nusiskundimų, jog vežėjai verčia studentus mokėti pilną kelionės bilieto kainą, grįsdami tuo, kad aukštosios mokyklos forma, neva, negalioja. Tikiuosi, kad šįkart su tokiomis problemomis nebus susiduriama, o vežėjai bus tinkamai informuoti apie lengvatų studentams taikymą.“


Šaltinis: Lietuvos studentų sąjunga