ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:09:26 2:03

10 būdų pagerinti šuns miegą!

Šunys yra geriausi žmogaus draugai ir mes mylime juos ne ką mažiau nei jie mus. Todėl jaudinamės kai jie suserga ar pasikeičia jų elgesys. Jei jiems skauda, ieškome priežasties ir stengiamės jiems padėti. Deja, miego sutrikimai gali pasireikšti ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams.

Senstant šunims tampa vis sunkiau išmiegoti visą naktį ramiai, atsipalaidavimus ir nuolat nepabundant. Priklausomai nuo veislės, šunys paprastai miega 12–14 valandų per dieną, tai yra natūralus jų miego ciklas. Tam, kad šuo nakties metu pailsėtų, būtinas nepertraukiamas ramus miegas. Tačiau vyresniems tai padaryti tampa vis sunkiau. Nuolatinis pabudimas naktimis juos išvargina ir neleidžia kokybiškai išsimiegoti. Pagrindinė priežastis, dėl kurios šuo keliasi naktį, yra bendras kūno diskomfortas ar miego įpročių pakitimai.

Yra keletas būdų, kuriuos pritaikę savo augintiniui, padėsite jam išsimiegoti kiekvieną naktį.

Įveskite rutiną, jei dar to nebuvote padarę

Kiekvienas gyvūnas, ne tik šuo, turi savo vidinį laikrodį. Jeigu Jūsų namuose bei santykiuose su gyvūnu jau yra įsivyravusi kasdieninė rutina, šuo žino, kada ateina laikas miegoti. Tas pats galioja ir su maistu. Mitybos specialistai rekomenduoja šunį šerti visada tuo pačiu metu. Taigi, vakarienę savo keturkojui padėkite gerokai kelios valandos prieš miegą, kad skrandis spėtų viską suvirškinti. Pasistenkite, kad tos kelios valandos prieš miegą būtų kuo ramesnės. Pasiimkite savo šunį kartu trumpam vakariniams 15 minučių pasivaikščiojimui. Tai taip pat padės geriau suvirškinti vakarienę.

Ilgas pasivaikščiojimas dieną, aktyvi veikla bei pratimai lauke

Jei jūsų šuo dienos metu daug miega, natūralu, jog jam bus sunku užmigti naktį. Taigi, labai svarbu pasiimti savo keturkojį reguliariems pasivaikščiojimams parke. Aktyvi veikla lauke, pratimų atlikimas bei žaidimas su augintiniu, pagerina kraujotaką bei bendrą savijautą ne tik jūsų keturkojui, bet ir jums. Priklausomai nuo veislės tipo, šunys turėtų praleisti nuo pusvalandžio iki dviejų valandų per dieną mankštindamiesi ir atlikdami aktyvius judesius bei pratimus lauke.

Patogi miegojimo vieta ir aplinka

Jūsų šuniui senstant, neretai jam pradeda skaudėti vieną ar kitą kūno vietą. Pažiūrėkite, ar tikrai šuo patogiai įsitaisęs įprastoje miegojimo vietoje. Jam gali reikėti minkštesnės, šiltesnės ir tinkamai apšviestos vietos miegojimui. Dieną jam bus jaukiau įsitaisyti, pritaisykite užuolaidą, kad suteiktumėte prieblandą vakare. Galima rasti specialių lovų sergantiems ar garbaus amžiaus sulaukusiems šunims. Yra šildomos šunų lovos šunims, kenčiantiems nuo hipotermijos, arba ortopedinės šunų lovos, skirtos senyvo amžiaus šunims. Minkštas, patogus, neišgulėtas čiužinys ar gultas Jūsų augintiniui tikrai pagerins miego kokybę.

Pasirūpinkite savo augintiniu šaltuoju ir karštuoju metų laiku

Žiemą patalpose gali būti vėsu, žinoma, šunims vėsioje patalpoje miegoti geriau. Tačiau, pasirūpinkite, kad gyvūnas miegotų ne ant šaltų grindų ar plytelių. Tam puikiai tiks storesnis pledas ar tam skirtas specialus gultas. Vasarą per karščius ypač sunku senyvo amžiaus šunims. Esant aukštai temperatūrai, tvankiame kambaryje sunku užmigti ne tik žmogui, tačiau ir jo augintiniui. Šunims tokiu atveju puikiai gelbėja vėsinamieji kilimėliai. Tokio kilimėlio gelio turinys suteikia žemesnę nei šuns temperatūrą, vėsina ir prisitaiko prie šuns kūno temperatūros.

Terapinė muzika

Šunys, kaip ir žmonės, taip pat reaguoja į lėtą raminančią muziką. Raminanti muzika gali padėti jūsų šuniui nusiraminti, taip jis lengviau užmigs. Suraskite ramią, migdančią muziką ir užleiskite ją savo keturkojui, rezultatai nustebins.

Norėdami nuraminti savo šunį, naudokite aliejus

Eteriniai aliejai, tokie kaip levandų aliejus ar kedro aliejus, ramina ir atpalaiduoja tiek žmones, tiek gyvūnus. Taigi, jei jūsų šuo turi miego sutrikimų, šalia jo miegojimo vietos padėkite indą su keliais lašais aliejaus ar tiesiog užlašinkite aliejaus lašus ant minkšto daikto bei palikite šalia gulto.

Tinkamas šėrimo grafikas

Jūsų šuns miegas tiesiogiai priklauso nuo šėrimo laiko. Maistas yra energija. Taigi, nereikia maitinti savo šuns prieš pat miegą. Pusryčiai turėtų būti duodami iškart po to, kai jis prabunda. Tai suteiks jiems energijos judėti visą dieną. Vakarienė turėtų būti duodama porą valandų prieš miegą, kad liktų laiko jį suvirškinti.

Nesidalinkite savo lova su augintiniu, kuris prastai miega

Jūsų šuo turi miegoti toje pačioje vietoje, t.y. savo lovoje kiekvieną vakarą. Dalijimasis lova su savo šunimi gali neigiamai paveikti tiek Jūsų, tiek šuns miego kokybę. Miegas su šunimi gali padidinti odos infekcijos riziką, ypač astma ar alergija sergantiems žmonėms. O keturkojis dažniau prabudinės ir vartysis. Nors Jums gali atrodyt kitaip, toks miegojimo būdas šuns miego kokybės nepagerins.

Papildų, vitaminų ar kitų medicininių preparatų naudojimas

Jei jūsų šuo sunkiai miega, yra keletas vaistų miegui gerinti, kuriuos galima naudoti šunims. Turėkite aumenyje, kad žmonių preparatai miegui gerinti nėra tinkami gyvūnui. Visada pasiteiraukite Jūsų gyvūną prižiūrinčio veterinaro, jis jums suteiks visą reikalingą informaciją bei patars kokiais būdais pagerinti keturkojo miegą naktimis.

Patikrinkite, ar Jūsų šuo neserga

Nuvežkite savo šunį pas jį prižiūrintį veterinarijos gydytoją. Senstantiems šunims reguliariai tikrintis sveikatą būtina. Atlikus būtiniausius tyrimus, atsakingas asmuo nustatys, ar jūsų šuo serga, ar tiesiog tai pirmi senatvės požymiai.

Tikimės, kad aukščiau išvardinti metodai tikrai padės jūsų šuniui geriau miegoti. Labai svarbu, kad savo šuniui suteiktumėte tokią pačią meilę ir priežiūrą, kaip ir kitiems žmonėms. Tik Jūsų rūpestis ir besąlygiška meilė leis gyvūnams jaustis laimingiems!


Šaltinis: www.tavogyvunas.lt