ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:04:16 9:00

Notarai galės rengti turto aukcionus elektroninėje erdvėje

Notarams bus suteikta teisė rengti turto pardavimo ir nuomos viešuosius aukcionus internete. Žmonės galės pasirinkti šią elektroninę paslaugą iš platesnio teikėjų rato ir patogiai bei greitai tvarkyti savo nuosavybės reikalus. Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos pateiktam Notariato įstatymo pataisų projektui, kuris leis notarams rengti ir vykdyti aukcionus informacinių technologijų priemonėmis.

Dabar privataus turto pirkimo aukcionus elektroninėje erdvėje vykdo įvairios įmonės, nors daugelyje Europos Sąjungos šalių notarai taip pat teikia aukciono paslaugas.

Šią pasiteisinusią praktiką norime pritaikyti ir Lietuvoje, nes tai padės daug operatyviau ir patogiai parduoti turtą. Tokia paslauga bus ypač naudinga žmogui, kuris šiuo metu negyvena Lietuvoje, bet jam reikia parduoti namą, butą ar sklypą,– sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Paprašius notaro organizuoti aukcioną, notaras jį įvykdytų ir informuotų klientą apie pasiūlytą didžiausią kainą“.

Aukcionai būtų organizuojamai ir rengiami Lietuvos notarų rūmų kuriamoje informacinėje sistemoje. Ši paslauga notarams nebūtų privaloma, jų veikloje pirmenybė teikiama notariniams veiksmams, kad būtų užtikrinamas civilinės apyvartos teisėtumas.

Šiuo metu skirtingose elektroninėse platformose valstybės ir savivaldybių turto aukcionus organizuoja ir vykdo valstybės bei savivaldybių institucijos, pavyzdžiui, Turto bankas, Žemės fondas, Valstybinė mokesčių inspekcija. Privačių subjektų aukcionus organizuoja įvairios nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės ir kitos įmonės.


Šaltinis: Teisingumo ministerija