ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:08:10 8:37

Trišalė sutartis, baigusiems gaisrinės saugos specialybę, užtikrins galimybę įsidarbinti valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas, vadovaudamiesi  2007 m. bendradarbiavimo sutartimi,  suderino Trišalę stojimo į vidaus tarnybą sutartį.

Pagal ją departamentas įsipareigojo finansuoti  pirmojo semestro studento studijų kainą, nustatytą Švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. sausio 13 d.  įsakymu „Dėl studentų, priimamų 2020 metais į aukštąsias mokyklas, norminių studijų kainų patvirtinimo“, jei studentas studijuos valstybės nefinansuojamoje studijų vietoje. Taip pat bus finansuojamos ir antrojo studijų semestro studento studijos, jei pirmąjį jų semestrą jis išlaikys vidurkiu, ne mažesniu nei 7.

Be to, baigusiems Ugniagesių gelbėtojų mokyklą ir pasirinkusiems gaisrinės saugos studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete, planuojama sudaryti galimybes, studijuojant aukštesniuose kursuose, dirbti ugniagesiais gelbėtojais.

Statuto nustatyta tvarka studijas baigęs ir atitinkamą studijų baigimą patvirtinantį dokumentą gavęs studentas bus skiriamas į jo išsilavinimą ir profesiją atitinkančias pareigas departamente ar jam pavaldžiose įstaigose.


Šaltinis: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas