ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:08:06 9:23

Bulgarija ir Kroatija žengė svarbų žingsnį siekdamos narystės euro zonoje

Valiutų kursų mechanizmo (VKM II) komiteto posėdyje buvo patvirtinta Bulgarijos ir Kroatijos narystė šiame mechanizme. Prisijungimas prie VKM II yra vienas iš narystės euro zonoje kriterijų. Siekdamos prisijungti prie euro zonos, ES valstybės VKM II turi dalyvauti ne mažiau kaip dvejus metus.

Europos Komisijai (EK) ir Europos Centriniam Bankui (ECB) konstatavus, kad abi šalys įvykdė savo įsipareigojimus finansų sektoriaus priežiūros, nemokumo, kovos su pinigų plovimu ir kitose srityse, penktadienį VKM II komiteto posėdyje buvo patvirtinta Bulgarijos ir Kroatijos narystė šiame mechanizme. Taip pat sutarta dėl tolesnių priemonių įgyvendinimo abiems šalims siekiant narystės euro zonoje.

Finansų ministras Vilius Šapoka pasidžiaugė Bulgarijos ir Kroatijos siekiu greičiau prisijungti prie euro zonos.

„Palaikome Bulgarijos ir Kroatijos dalyvavimą Valiutų kursų mechanizme ir siekį įsivesti eurą. Džiugu, jog dvi naujos šalys žengė svarbų žingsnį narystės euro zonoje link ir tai rodo euro zonos potencialą“, – sakė finansų ministras V. Šapoka.

Antrasis valiutų kurso mechanizmo (VKM II) (angl. The Exchange Rate Mechanism II (ERM II)) pagrindu nustatomas valstybės, neįvedusios euro, nacionalinės valiutos ir euro pagrindinis kursas bei leistinos kurso svyravimo ribos, ne didesnės kaip ±15 procentų pagrindinio kurso. Kiekvienos valstybės dalyvavimas VKM II yra savanoriškas. Prisijungimas prie VKM II yra vienas iš narystės euro zonoje kriterijų. Siekdamos prisijungti prie euro zonos, ES valstybės VKM II turi dalyvauti ne mažiau kaip dvejus metus.


Šaltinis: Finansų ministerija