ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:08:05 9:35

Architektūros savaitgalis „Open House Vilnius“: naujovės lankytojams ir meniniai pasirodymai mieste

Atidaryta jau šeštus metus iš eilės vykstanti architektūros šventė „Open House Vilnius“. Įprastai balandžio pabaigoje organizuojamas festivalis šiemet pakeitė ne tik datą, bet ir formatą. Visgi, karantino paskatinti pokyčiai lankytojų neišgąsdino – vos per dvi pirmąsias registracijos dienas užpildyta 7 tūkst. vietų į architektūrinius pasivaikščiojimus po Vilniaus miestą. Šių metų lankytojams organizatoriai paruošė ne vieną staigmeną.

 

Vietoje įprastų apsilankymų įspūdingiausiuose miesto pastatuose, šiemet gyventojai kviečiami pasivaikščioti devyniais architektūriniais maršrutais. Jų metu apie net 60 pastatų papasakos festivalio gidai-savanoriai.

„Labai džiaugiamės, kad renginys išlaikė savo gausią auditoriją tokią aktyvią ir nekantraujančią. Vos per dvi dienas sulaukėme 7 tūkst. registracijų, o daugumoje maršrutų vietų nebeliko dar pirmą dieną. Labiausiai lankytojus domino maršrutai „Prie geležinkelio“, „Nepanašūs rajonai“ bei maršrutas „Žvėryne“. Visus, kurie nespėjo užsiregistruoti, kviečiame išbandyti savarankiškus maršrutus“, – sakė Adelė Dovydavičiūtė, „Open House Vilnius“ projekto vadovė.

Norintiems dalyvauti savarankiškose ekskursijose, pakaks „Open House Vilnius“ programėlės mobiliajame telefone bei ausinių. Trys savarankiški maršrutai – „Šimtmečio atspindžiai Gedimino prospekte“, „Kultūra Gedimino prospekte“ ir „Politika Gedimino prospekte“. Planuojama, kad jais lankytojai galės vaikštinėti iki pat vasaros pabaigos.

 

Apie „Open House Vilnius“

„Open House Vilnius“ – tai atviros architektūros savaitgalis, Vilniuje organizuojamas nuo 2015 m. Jo metu duris atveria Vilniaus pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms. Pastatuose vyksta ekskursijos, jas veda gidai-savanoriai, jų architektai bei pastatų atstovai. „Open House Vilnius“ organizuoja savanoriška, nevyriausybinė ir ne pelno siekianti viešoji įstaiga „Architektūros fondas“, strateginis partneris – Lietuvos kultūros taryba.


Šaltinis: Vilniaus miesto savivaldybė