ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:08:06 10:27

Lietuvos bankas baigė „VIALET“ patikrinimą nepaskirdamas tolesnių veiksmų plano bendrovei

Pasirodžius straipsniui: „Už pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos pažeidimus – Via Payments UAB 120 tūkst. Eur bauda“ (straipsnį rasite: čia), elektroninių pinigų įstaiga „VIALET“ pateikia savo poziciją bei komentarą.

Kaip teigia „VIALET“, nustatytus pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos trūkumus bendrovė pašalino dar iki Lietuvos bankui priimant sprendimą.

Lietuvos banko Priežiūros tarnybai atlikus elektroninių pinigų įstaigos „VIALET“ („Via Payments“, UAB) tikslinį patikrinimą ir nustačius Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pažeidimus, „VIALET“ praneša, kad nustatyti trūkumai buvo pašalinti ir bendrovė ketina toliau tęsti bendradarbiavimą su Lietuvos banku, stiprinant tinkamą verslo aplinką bendrovėje pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityse (AML/CTF).

Pagal nustatytus rinkos reikalavimus, bendrovės patikrinimas vyko nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2019 m. rugsėjo 31 d. 2020 m. liepos 2 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba galutinai nustatė tam tikrus prevencijos pažeidimus ir skyrė 120 tūkst. eurų baudą, „VIALET“ trūkumus pašalino iki galutinio tarnybos sprendimo priėmimo. Tai patvirtina įstaigos siekį bendradarbiauti ir toliau vykdyti geriausias verslo praktikas.

Atsižvelgiant į Lietuvos banko Priežiūros tarnybos pateiktą ataskaitą ir gaires, „VIALET“ patvirtina, kad toliau vykdys ilgalaikę strategiją, diegiant siūlomus patobulinimus ir bendradarbiaujant su reguliavimo institucija siekiant tobulinti pinigų plovimo prevencijos procesus, taip pat prisidėti prie tvaraus finansų rinkos vystymo.

Nuo 2017 m. „VIALET“ veikia kaip elektroninių pinigų bendrovė, kuri kurdama į klientus orientuotas paslaugas bei vykdydama tvarias verslo operacijas vadovaujasi skaidrumo ir atitikties principais – pagrindinėmis įstaigos vertybėmis.