ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:08:05 10:57

Ką siūlo išsitirti parazitologai?

Karantinas pristabdė apsilankymus poliklinikoje, įvairius sveikatos tyrimus. Pamažu grįžtant į įprastas vėžes, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) parazitologai kviečia užsukti pas juos ir  be didelių eilių pasitikrinti dėl spalinių, slapto kraujo išmatose ir Helicobacter pylori bakterijos.

 

NVSPL parazitologė Daiva Veitienė sako, kad jei  asmuo skundžiasi pykinimu, skrandžio skausmu nepavalgius, dažnu riaugėjimu, pilvo pūtimu, nemaloniu kvapu iš burnos, svorio kritimu – rekomenduojama atlikti tyrimus dėl Helicobacter pylori bakterijos.

Jei žmogus pastebi, kad tuštinasi juodos spalvos išmatomis, skundžiasi  nemaloniais pojūčiais žarnyne, pasikeitusiu tuštinimusi (tai viduriuoja, tai viduriai užkietėja, nevisiško pasituštinimo jausmas), pilvo pūtimu, pilnumo jausmu pilve, skausmingais spazmais, nepaaiškinamu silpnumu – rekomenduojame tirtis dėl slapto kraujavimo iš žarnyno. Kadangi Lietuvoje kasmet yra nustatoma apie 1500 storosios žarnos vėžio atvejų, toks tyrimas yra labai informatyvus ir šiuo atveju ir kitais atvejais, tokiais kaip turint kraujuojantį hemorojų, kraujuojančius žarnų polipus, divertikuliozę, Krono ligą, uždegimines žarnų ligas.

Jeigu asmuo skundžiasi išangės niežėjimu parazitologai rekomenduoja tyrimą dėl spalinių Grechemo metodu bei išsitirti išmatas formalino-eterio metodu dėl žarnyno pirmuonių buvimo.

Besiskundžiantiems įvairiais žarnyno negalavimais, pykinimu,  kai kuriais aukščiau išvardintais simptomais, apetito stoka ar nepaparastai padidėjusiu apetitu, iškreiptu skonio pojūčiu ir kt., rekomenduojame išsitirti ir dėl žarnyno helmintų bei pirmuonių formalino-eterio metodais.

„Be abejo, tiriame mėginius ir kitais metodais,  kitokiems  parazitams. Pacientams rekomenduojame atlikti platesnį tyrimą dėl  mūsų tiriamų patogenų, nes vieno išmatų mėginio, dydžiu sulyg graikišku riešutu, užtenka visiems parazitologų tyrimams“, – sako D. Veitienė.

Tyrimai atliekami kiekvieną darbo dieną 7:30–15 val.
Gėlių g. 9, Vilnius

Registracija nereikalinga.

Tyrimų kainos:

Helicobacter pylori antigeno nustatymas  išmatose chromatografiniu metodu – 7,25 Eur

Slapto kraujo nustatymas išmatose – 3,77 Eur

Kirminų kiaušinėlių ir pirmuonių cistų nustatymas išmatose formalino – eterio metodu – 6,43 Eur

Perianalinės srities nuograndų tyrimas Grechemo metodu – 2,14 Eur (šiam tyrimui mėginio paėmimas laboratorijoje – 1,25 Eur)


Šaltinis: NVSPL