ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:07:31 6:21

Naujoji strateginio valdymo sistema: efektyviau ir pažangiau

Nuo šiol visi esminiai pokyčiai šalyje bus planuojami vadovaujantis nauja strateginio valdymo sistema, kuri leis ne tik nuosekliau įgyvendinti valstybės ilgalaikius tikslus, bet ir žymiai efektyviau bei tikslingiau panaudoti finansinius išteklius. Seimas patvirtino Finansų ministerijos ir Vyriausybės kanceliarijos ilgų parengiamųjų darbų pareikalavusį naująjį Strateginio valdymo įstatymą bei jį lydinčiųjų teisės aktų paketą.

„Žengiame į pažangią strateginio valdymo sistemą, kuri būtina norint ne tik suplanuoti, bet ir tikslingiausiu būdu įgyvendinti šalies strateginius pokyčius ir efektyviai vykdyti tęstinę veiklą. Šis pokytis mums, kaip valstybei, yra itin svarbus – naujasis Strateginio valdymo įstatymas leis sklandžiau įgyvendinti strateginius tikslus ir efektyviau panaudoti valstybės lėšas“, – teigė finansų ministras Vilius Šapoka.

Senoji strateginio valdymo sistema nebuvo taikoma vietos savivaldai, Seimui ir jam pavaldžioms įstaigoms, todėl negalėjo būti užtikrintas vienodas ir nuoseklus strateginių tikslų įgyvendinimas šalies mastu.

Šiandien Seimo narių patvirtinta strateginio valdymo sistema užtikrins tai, kad kiekvienas mokesčių mokėtojų į valstybės biudžetą įmokėtas euras bus išleidžiamas kuo efektyviau maksimalią naudą generuojančioms investicijoms. Šis strateginio valdymo sistemos patobulinimas užtikrins vietą Lietuvai tarp pažangiausias strateginio valdymo sistemas įsidiegusių valstybių.


Šaltinis: Finansų ministerija