ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:09:20 2:11

Birželio viduryje startuos Lietuvos 3×3 krepšinio čempionatas

2020-ųjų vasarą Lietuvoje karaliaus 3×3 krepšinio kovos – be 3×3 krepšinio asociacijos ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) organizuojamo turnyro taip pat vyks ir Lietuvos 3×3 krepšinio čempionatas.

Čempionato kovos visą vasarą vyks įvairiuose Lietuvos miestuose – 12 čempionato etapų pasiskirstys po Panevėžį, Tauragę, Ukmergę, Kuršėnus, Radviliškį, Šakius, Raseinius, Nemenčinę, Rokiškį, Kaišiadoris, Plungę ir Rietavą. Galiausiai, geriausiai turnyruose pasirodžiusios ir daugiausiai įskaitinių taškų surinkusios komandos rugpjūčio 15-16 dienomis susitiks finaliniame čempionato etape ir kausis dėl nugalėtojų vardo.

Elito grupės nugalėtojams atiteks kelialapis į aukščiausio lygio „FIBA World Tour Masters“ turnyrą.

Pirmasis etapas birželio 13-14 dienomis vyks Panevėžyje, antrasis birželio 20-21 dienomis Tauragėje, o paskutinis birželio mėnesio turnyras 27-28 dienomis vyks Ukmergėje.

Lietuvos 3×3 krepšinio čempionate varžysis 10 skirtingų amžiaus ir pajėgumo grupių dalyviai – mėgėjai, elitas ir įvairaus amžiaus jaunimo grupės: nuo vienuolikmečių iki aštuoniolikmečių.

„Kartu su 3×3 krepšinio asociacija stengiamės plėsti 3×3 krepšinio prieinamumą ir geografiją, todėl Lietuvos čempionato etapai aplankys įvairių Lietuvos regionų miestus ir miestelius. Lietuva bus viena iš pirmųjų šalių, kuri jau vasaros pradžioje atnaujins 3×3 krepšinio renginius. Džiugu, kad tą esame pasirengę daryti itin aktyviai“, – pasakojo vienas čempionato organizatorių Martynas Karaliūnas.

Lietuvos 3×3 krepšinio čempionatu džiaugėsi ir „3×3 krepšinio asociacijos“ direktorius Ignas Grinevičius.
„3×3 krepšinio asociacija“ labai džiaugiasi šio čempionato plėtra ir pačio 3×3 krepšinio populiarinimu, nes tokiu būdu jis pasieks visą Lietuvą ir leis platesnei auditorijai su juo susipažinti“, – teigė „3×3 krepšinio asociacijos“ direktorius.

Visas vasaros 3×3 krepšinio čempionatas yra oficialiai pripažintas FIBA organizacijos ir bus vykdomas naudojantis šia platforma. Detalų kalendorių rasti ir komandą užregistruoti galima internetu http://www.3x3cempionatas.lt.