ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:11 3:35

Netikslinga kurti atskirą užprotestuotų vekselių registrą

Teisingumo ministerija siūlo atsisakyti užprotestuotų vekselių viešo skelbimo, nes tai netikslinga ir neturi jokios praktinės reikšmės. Vyriausybė pritarė Įsakomųjų ir paprastųjų vekselių įstatymo pataisoms ir teiks jas svarstyti Seimui.

Vekselis – vertybinis popierius, kurį išrašęs asmuo be sąlygų įsipareigoja sumokėti tam tikrą pinigų sumą vekselyje nurodytam asmeniu arba įsako tai už jį padaryti kitam asmeniui.

Teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus teigimu, protestuotinas vekselis yra sudėtingas teisinis mechanizmas, labai retai pasitaikantis civilinėje apyvartoje. Per pastaruosius šešerius metus Notarų rūmų interneto svetainėje yra paskelbti tik 5 įrašai apie užprotestuotus vekselius, o per pastaruosius ketverius – tokių protestų apskritai nebuvo įforminta. Civilinėje apyvartoje didžiąją dalį sudaro paprastieji vekseliai – patogus kreditorių reikalavimo teisės įgyvendinimo būdas.

„Kadangi visi notariniai veiksmai, tarp kurių ir vekselių protesto aktai, yra registruojami notariniame registre, nėra tikslinga atskirai registruoti negausius ir notarinėje praktikoje retai pasitaikančius užprotestuotus vekselius, – sakė ministras E. Jankevičius. – Be to, daugelyje Europos valstybių nėra jų atskiro viešo registro, ir duomenys apie tai prieinami tik susijusioms šalims“.

Įsakomųjų ir paprastųjų vekselių įstatymo nuostata, kurios siūloma atsakyti, įsigaliojo 1999 metais.


Šaltinis: Teisingumo ministerija