ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:12 3:29

Atnaujintas vedlys po šalies saugomas teritorijas

Nauja knyga „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“ supažindina su šalies nacionaliniais ir regioniniais parkais. Ji išleista Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos iniciatyva. Tai jau trečiasis atnaujintas vedlio po Lietuvos saugomas teritorijas leidimas.

Daugiau kaip 200 puslapių knygoje – 5 nacionalinių parkų, 30 regioninių parkų ir 6 rezervatų lankytinos vietos su maršrutų žymomis, žemėlapiais, GPS koordinatėmis ir trumpais kiekvieno objekto aprašymais. Dar daugiau informacijos galima gauti nuskenavus parkų interneto svetainių QR kodą.

Pastaruoju metu nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose naujai sutvarkyta daugybė gamtos ir kultūros paveldo objektų: piliakalnių, atodangų, šaltinių, medžių, veikia lankytojų centrai su unikaliomis ekspozicijomis. Apžvalgos bokštai sudaro puikias galimybes aprėpti kraštovaizdį. Nauji pažintiniai takai veda miškais, pelkėmis, palei vandens telkinius. Informaciniai stendai, rodyklės padeda susipažinti su lankoma vieta.


Šaltinis: Aplinkos ministerija