ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:07 12:34

Kauno pagalba verslui: NT, žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatos

Kauno miesto taryba priėmė mokestinę lengvatą orientuotą į verslus, nukentėjusius per COVID–19 pandemiją. Įmonių mokesčiai už nekilnojamąjį turtą, žemę ir valstybinės žemės nuomą sumažės 25 proc. Tokiu žingsniu siekiama padėti įmonėms greičiau atsitiesti po to, kai teko sustabdyti veiklą dėl karantino. Remiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos sąrašu, pagalba pasinaudos beveik 3000 Kaune veikiančių verslų.

Stiprina mokestines lengvatas

Šalyje paskelbus karantiną verslo sektorius patyrė nemažai nuostolių, todėl Kauno miesto savivaldybė ir toliau inicijuoja sprendimus, kuriais siekiama padėti įmonėms išsilaikyti, o mokesčiams skiriamas lėšas investuoti atgal į verslą. Pirmuoju pagalbos verslui etapu tapo kavinėms panaikinta lauko terasų rinkliava už leidimus prekiauti viešose vietose.

Remiantis antradienį (gegužės 26 d.) priimtu tarybos sprendimu, 25 proc. mokestinė lengvata už karantino laikotarpį bus taikoma visiems Kauno mieste veikiantiems juridiniams asmenims, turintiems nekilnojamojo turto ar žemės sklypus bei nuomojantiems valstybinę žemę, jeigu jų veikla buvo apribota arba uždrausta dėl šalyje įvestų karantino sąlygų.

Lengvatą taikys proporcingai

„Atsižvelgiame į susiklosčiusią neeilinę situaciją, todėl imamės sprendimų, kurie palengvins finansinę naštą miesto verslams. Dauguma jų patyrė nemažų finansinių nuostolių, todėl mūsų pareiga ieškoti pagalbos būdų, kaip prisidėti kompensuojant tuos praradimus, kad įmonės greičiau atsitiestų.

Lengvatą taikėme proporcingai, atsižvelgę į verslų specifiką: tie, kurie karantino metu generavo pajamas ir toliau mokės pilnus mokesčius už NT bei žemės nuomą, o veiklą sustabdžiusios ar ženkliai apribojusios įmonės galės šiek tiek atsikvėpti ir tas lėšas panaudoti kitoms reikmėms”, – teigė vicemeras Andrius Palionis.

Mokestinė lengvata nebus taikoma įmonėms, kurios karantino metu teikė maisto, veterinarijos, vaistų, optikos prekių ir ortopedijos priemonių pardavimo paslaugas, taip pat turgavietėse maistu prekiavusiems asmenims.

Beveik milijonas eurų

Kauno savivaldybės administracija, peržiūrėjusi VMI sudarytą nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusių įmonių sąrašą, suskaičiavo beveik 3 tūkst. nustatytus kriterijus atitinkančių verslų, mokančių vietinę rinkliavą už nekilnojamąjį turtą, žemę ar valstybinės žemės nuomą.

Savivaldybei ketvirtadaliu sumažinus mokesčius už karantino periodą, nuo 2020 m. kovo 16 d. iki gegužės 31 d., verslas bendrai sutaupys per 900 tūkst. eurų.

Įmonės, savo duomenų nepateikusios VMI, bet atitinkančios mokestinei lengvatai keliamus reikalavimus, galės kreiptis į savivaldybės Licencijų, leidimų ir paslaugų skyrių su individualiais prašymais.


Šaltinis: Kauno miesto savivaldybė