ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:05:26 11:34

Studentai dvigubai didesnių socialinių stipendijų nori dar šiemet

LR Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė socialinių stipendijų studentams didinimui nuo 3,25 iki 6,5 BSI (nuo 126,75 iki 253,5 eurų). Galutinis klausimo svarstymas persikelia į Seimo salę, tačiau studentai klausia, ar Seimo nariai išgirs jų lūkesčius?

Vyriausybė išvadų teikti neskubėjo, studentai susidūrė su sunkumais

„Dar 2019 m. gruodį buvo pritarta socialines stipendijas studentams didinti maždaug dešimčia eurų (iki 3,5 BSI) ir, kai jau atrodė, jog su šiuo klausimu, kuris sprendžiamas ne vienerius metus, esame finišo tiesiojoje, pasirodžius antrajam siūlymui dėl socialinių stipendijų dvigubinimo – Vyriausybė išvadų teikti neskubėjo,“ – rašoma Lietuvos studentų sąjungos (LSS) pranešime spaudai.

Anot LSS, svarbu tai, kad kartu su padidinimu, nors ir nedideliu, buvo pritarta ir kitiems svarbiems, LSS siūlytiems, pakeitimams – socialines stipendijas turėjo pradėti gauti tiek profesinių, tiek trečiosios pakopos studijų studentai, o jų mokėjimas turėjo būti atskirtas nuo akademinių rezultatų.

LSS prezidentas Eigirdas Sarkanas teigia, kad Vyriausybė, teikdama išvadą užtruko per ilgai ir dėl to studentai susidūrė su papildomais sunkumais: „Vyriausybė išvadą priėmė ne po mėnesio ar dviejų. Sprendimo laukti teko daugiau nei keturis mėnesius! Dėl šios priežasties, su sunkumais susiduriantys studentai negalėjo gauti žadėtų didesnių stipendijų, o diskriminacinė nuostata dėl socialinių stipendijų mokėjimo susiejimo su akademiniais rezultatais bei galimybės ją gauti ne visoms studentų grupėms, deja, liko galioti.“

Didėjimo tektų laukti iki kito biudžeto svarstymo

„Pateikta Vyriausybės išvada mane nuteikė dviprasmiškai. Atrodytų, jog siūlymas pritarti socialinių stipendijų didinimui, tačiau jį įgyvendinti ne anksčiau, negu kitų metų svarstomas biudžetas, yra logiškas, kadangi karantino sąlygomis rasti papildomų lėšų gali būti tikrai sudėtinga, tačiau kai tame pačiame Vyriausybės posėdyje pritariama vienkartinėms kelių šimtų eurų išmokoms kitoms pažeidžiamoms socialinėms grupėms, kyla labai natūralus klausimas – ar socialinių bei finansinių problemų turintys studentai yra kitokie? Ar studentai, ypač karantino sąlygomis, nėra pažeidžiama socialinė grupė?,“ – svarstė E. Sarkanas.

Jis pabrėžė, jog svarbu, kad Seimas bei Vyriausybė socialines problemas spręstų ne selektyviai, o tikslingai: „Lietuvos studentų vardu – tikimės, kad paramos sulauks ne tik išskirtos labiausiai pažeidžiamos grupės, tačiau ir studentai, kurie lygiai taip pat yra vieną jų,“ – kalbėjo studentų atstovas.


Šaltinis: Lietuvos studentų sąjunga