ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:05:26 12:00

Į elektroninę erdvę kelsis ir baudžiamųjų bylų nagrinėjimas

Ikiteisminis tyrimas ir baudžiamųjų bylų nagrinėjimas teismuose galės vykti nuotoliniu būdu. Seimas pradėjo svarstyti Teisingumo ministerijos parengtas Baudžiamojo proceso pataisas, kurios įteisina platesnį informacinių technologijų taikymą teismų darbe ir ikiteisminio tyrimo procese.

„Baudžiamųjų bylų nagrinėjimą perkėlus į elektroninę erdvę, būtų sutaupyta daugiau laiko. Atsirastų galimybė rengti posėdžius ir tada, kai jų negalima organizuoti įprasta tvarka, sumažėtų teisėjų, prokurorų, tyrėjų darbo krūvis. Ši tvarka galiotų ir panaikinus karantiną“, – sakė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Šiuo metu baudžiamosiose bylose įtariamasis, liudytojas ar ekspertas apklausiamas nuotoliniu būdu tuo atveju, jeigu jie negali atvykti į teismo posėdį. Tačiau nėra įteisinta galimybė, kad visi proceso dalyviai dalyvautų teismo procese, kuris rengiamas, pavyzdžiui, per vaizdo konferencijas.

Teisingumo ministerija siūlo informacines ir elektroninių ryšių technologijas taikyti visose baudžiamojo proceso stadijose, atliekant ir ikiteisminį tyrimą, ir nagrinėjant baudžiamąsias bylas. Anot ministro, nuotolinis bylos nagrinėjimas užtikrintų kiekvieno asmens teisę į teisingą ir nepertraukiamą procesą, baudžiamosios bylos būtų nagrinėjamos greičiau.

Planuojama, kad jau šį ketvirtadienį Seime bus balsuojama dėl šio įstatymo pataisų priėmimo.


Šaltinis: Teisingumo ministerija