ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:05:26 11:29

Nemokumo įstatymo projektas – daugiau laiko sprendimų paieškai

Siekiant padėti verslui išspręsti finansinius sunkumus, išsaugoti darbo vietas – Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam Lietuvos Respublikos naujojo koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių poveikio Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymo taikymui įstatymo projektui.

„Ieškome ir greitų, ir solidarių sprendimų, todėl šio įstatymo priemonės sukuria verslui, susidūrusiam su finansiniais sunkumais, palankesnes sąlygas ieškoti naujų sprendimų, išvengti bankroto ir išsaugoti darbo vietas. Jos skirtos ir tam, kad išvengtume „domino“ efekto, kai vieno verslo pokytis neigiamai paveikia ir kitus, su juo susijusius verslus“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Verslui, susidūrusiam su likvidumo ir mokumo problemomis, numatomomis priemonėmis bus suteikta papildomo laiko ir galimybių įveikti finansinius sunkumus ir išsaugoti įmonės mokumą. Siūlomomis priemonėmis galėtų pasinaudoti tos įmonės, kurios paskelbus karantiną (po 2020 m. kovo 16 d.) tapo nemokiomis dėl COVID-19 viruso plitimo.

Priemonių sąrašas:

  • laikinas įmonės vadovo pareigos pradėti bankroto ar restruktūrizavimo procesą stabdymas – 3 mėnesius po karantino laikotarpio pabaigos;
    nemokumo procesą pradėjusiems kreditoriam ilginamas terminas, pridedant karantino laikotarpį, per kurį kreditoriai turi ieškoti susitarimo su įmone;
    ilginamas terminas, pridedant karantino laikotarpį, kuriam suėjus teismas turėtų nutraukti įmonės restruktūrizavimo bylą, jei netinkamai vykdomas restruktūrizavimo planas arba juridinis asmuo nemoka visų ar dalies mokesčių.

Taip pat numatoma galimybė Vyriausybei pratęsti nustatytus terminus atsižvelgiant į ekonominę situaciją šalyje.

Įstatymo projektą galite rasti: čia.


Šaltinis: Finansų ministerija