ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:05:25 4:18

Sakurų žydėjimas kitaip: Vilnius siūlo transliaciją internetu

Vilniaus centre pavasarį žydinčios sakuros kasmet tampa vilniečių traukos centru, tačiau šiemet dėl karantino ir būriavimosi pavojų jas siūlome stebėti gyvos transliacijos metu internetu. Vilniaus miesto savivaldybė kartu su telekomunikacijų bendrove „Telia“ rado technologinį sprendimą ir suteikia galimybę sakurų žydėjimą matyti internetu: http://www.karantinas.lt/sakuros.

„Kiekvienas apribojimas gimdo naujas galimybes – nenorime rizikuoti vilniečių sveikata, todėl šiemet, deja, sakuras turime aptverti, tačiau jų vaizdas internetu dabar atkeliaus į kiekvienus namus. Asmenukės su sakuromis šiemet bus šiek tiek kitokios“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Prie sakurų įrengta 4K raiška per „Telia“ 4G LTE mobilųjį tinklą vaizdus perduodanti kamera, o tai keturis kartus didesnė raiška nei daugeliui įprastas „Full HD“ standartas.

„Karantino metu ryšio technologijos mums leidžia kasdienį gyvenimą išlaikyti kiek įmanoma įprastą – daugelis dirbame iš namų, nuotoliniu būdu mokomės, bendraujame, sportuojame ir net lankome muziejus ar spektaklius. Todėl negalime praleisti ir dar vieno labai svarbaus Vilniaus įvykio – sakurų žydėjimo“, – sakė „Telia“ vadovas Danas Strömbergas.

Tiesioginę sakurų transliaciją bus galima matyti ne tik http://www.karantinas.lt puslapyje, bet ir „Facebook“ grupėje #susijungiam bei „Delfi“ rubrikoje #susijungiam. „Telia TV“ pasirinkus nulinį kanalą, nuo šiandien žydinčių sakurų vaizdą galima matyti ir televizoriaus ekrane.

Sakurų parko transliacija svetainėje http://www.karantinas.lt/sakuros vyks visą parą iki jų žydėjimo pabaigos.


Šaltinis: Vilniaus miesto savivaldybė