ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:05:25 5:14

Įmonės galės teikti paramą vaistais, kurie reikalingi koronaviruso infekcijai gydyti

Atsižvelgiant į vaistų, reikalingų COVID-19 ligai gydyti, poreikį gydymo įstaigose ekstremaliuoju laikotarpiu, įmonėms leista teikti paramą šiais vaistais. Juos priims ir šalies gydymo įstaigoms paskirstys Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centras (EESC).

Vaistai, kurie gali būti tiekiami kaip parama, turi atitikti bent vieną iš kriterijų: turi būti registruoti Lietuvoje ar bent vienoje iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, pagaminti EEE valstybėje ir registruoti trečiojoje šalyje, pagaminti trečiojoje šalyje, su kuria Europos Sąjunga yra sudariusi abipusio pripažinimo sutartį ir registruoti kitoje trečiojoje šalyje arba registruoti trečiojoje šalyje, kurioje yra pagaminti.

Duomenys apie įmonių suteiktą paramą bus viešai skelbiami EESC interneto svetainėje. Atsižvelgiant į poreikį, paramos būdu gautus vaistus EESC paskirstys asmens sveikatos priežiūros įstaigoms. Toks sprendimas priimtas siekiant, kad paramos procesas būtų skaidrus ir kad vaistų gautų būtent tos gydymo įstaigos, kurioms jų trūksta labiausiai.


Šaltinis: SAM