ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:05:26 12:20

Administracinių ginčų komisija išplės savo darbo apimtis

Lietuvos administracinių ginčų komisija ir jos padaliniai didžiuosiuose mūsų šalies miestuose 2019 m. gavo maždaug 1400 asmenų skundų, kuriuose skundžiamasi ministerijų, departamentų, savivaldybių ir kitų administravimo įstaigų priimtais sprendimais. Šios institucijos ataskaitą Vyriausybės pasitarime pristatė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

„Administracinių ginčų komisijoje skundai išnagrinėjami greičiau negu administraciniuose teismuose. Siekdama sumažinti administracinių teismų darbo krūvį ir dar labiau paspartinti ginčų nagrinėjimą, Teisingumo ministerija inicijavo įstatymų pataisas, kad beveik trečdalis tokių bylų būtų nukreipiama į Administracinių ginčų ir Mokestinių ginčų komisijas“, – pažymi teisingumo ministras E. Jankevičius.

Administraciniuose teismuose kiekviena byla vidutiniškai nagrinėjama 4-6 mėnesius, o apeliacinio skundo išnagrinėjimas gali užsitęsti ir iki pusantrų metų. Administracinių ginčų komisijoje skundas būtų išnagrinėtas per 20 darbo dienų, todėl šis procesas bus ir pigesnis, nes nereikės mokėti žyminio mokesčio (30 eurų) teismui, taip pat neprivaloma samdytis advokatą. Jeigu nors vienas iš bylos dalyvių nesutiktų su komisijos priimtu sprendimu, tada bus galima kreiptis į apygardos administracinį teismą. Komisija taip pat nagrinėtų ir tarnybinius ginčus, pavyzdžiui, dėl atleidimo iš darbo, nuobaudos skyrimo, ginčus dėl žalos, padarytos valstybės institucijų veiksmais, atlyginimo ir kt.

Pagal įstatymo pakeitimus, pateiktus svarstyti Seimui, pareiškėjui būtų sudaryta galimybė kreiptis ne tik į Vilniuje esančią Lietuvos administracinių ginčų komisiją, bet priklausomai nuo pareiškėjo gyvenamosios vietos – į jos padalinius Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Todėl žmogui būtų patogiau ginčą su valstybe spręsti arčiau namų esančiame komisijos padalinyje.


Šaltinis: Teisingumo ministerija