ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:04:07 10:44

Po 6 metų pertraukos „Fitch Ratings“ pagerino Lietuvos kredito reitingą

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch Ratings“, palankiai įvertinusi Lietuvos viešųjų finansų ir ekonominę situaciją, pakėlė šaliai nustatytus ilgalaikio ir trumpalaikio skolinimosi reitingus atitinkamai iš A- į A ir iš F1 į F1+. Agentūros nustatyta ilgalaikio kredito reitingo perspektyva – stabili.

„Tai – dar vienas laiptelis aukštyn Lietuvai, atspindintis pasitikėjimą mūsų valstybe. Pagerintas kredito reitingas rodo, kad esame vertinami kaip patikimi ir atsakingai valstybės finansus valdantys partneriai. Šis sprendimas taip pat sudaro realias galimybes dar labiau mažėti šalies skolinimosi kainai“,– sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Agentūros ekspertų sprendimą lėmė realaus BVP augimas, mažėjantis valstybės skolos lygis ir skolos aptarnavimo išlaidos.

Įtakos turėjo ir kelerius metus iš eilės fiksuojamas valdžios sektoriaus bei didėjantis einamosios sąskaitos balanso perviršiai, suvaldyta infliacija spartaus augimo laikotarpiu ir teigiama grynoji migracija. Pasak agentūros, apdairi Lietuvos fiskalinė politika ir narystė euro zonoje, tikėtina, toliau didins makroekonominį stabilumą ir ekonomikos atsparumą išorės sukrėtimams.

„Fitch Ratings“ Lietuvos kredito reitingus paskutinį kartą buvo pagerinusi 2014 m. birželį.

Kita tarptautinė kreditų reitingų agentūra „Moody‘s“ Lietuvai yra suteikusi ilgalaikio skolinimosi reitingą A3 (teigiama perspektyva), „Standard & Poor‘s“ (S&P) – A (stabili perspektyva), „DBRS Morningstar“ – A (teigiama perspektyva).
Kredito agentūros pranešimą galite rasti: čia.

Papildoma informacija:

Kredito reitingas – rodiklis, suteikiantis investuotojams (kreditoriams) koncentruotą informaciją apie skolininko gebėjimo vykdyti savo finansinius įsipareigojimus lygį. Aukštas kredito reitingas rodo mažesnę riziką, kad skolininkas (emitentas) nevykdys įsipareigojimų, ir atitinkamai mažesnę skolinimosi kainą.

„Fitch Ratings“ bendrovė priklauso įtakingų kredito reitingo agentūrų grupei, tokių kaip „Standard & Poor’s“ ir „Moody’s Investor Service“. Kredito reitingams išreikšti jos vartoja tam tikrą klasifikaciją ir simbolius bei nustato kredito vertę besiskolinančioms valstybėms ir bendrovėms naudodama standartizuotus kredito reitingus.


Šaltinis: Finansų ministerija