ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:04:07 10:24

Lietuva lėkštėje: skonių patirtys – žuvienė

Alchemijos virtuvėje paslaptis – ne tik skoniai iš viso pasaulio, bet ir tradiciniai patiekalai bei iš kartos į kartą perduodami receptai.

Gastronominį turizmą populiarinanti nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ pirmą kartą skelbia gastronominių edukacijų, degustacijų ir kitų skanių patirčių Lietuvos regionuose sąrašą.

Šį kartą kalbėsime apie lietuvių pamėgtą žuvienę!

Edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“ kviečia į unikalią Lietuvos pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Čia susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Linksminsitės, mokysitės lietuvininkų tarmės, ragausite dreverniškių žuvienės, o tada plauksite Kuršių mariomis įspūdingu senoviniu buriniu laivu – reisine „Dreverna“.

Laivadirbio Jono Gižo etnografinė sodyba (Klaipėdos r.)

https://www.klaipedosrajonas.lt/apgyvendinimas/kulinarinis-kruizas-zuvies-kelias/

O gal į kulinarinį kruizą „Žuvies kelias“? Tai kulinarinis vandens turizmo maršrutas pamaryje, plaukiant Kuršių mariomis, Nemuno delta, Minija, Karaliaus Vilhelmo kanalu. Kruizo metu galima grožėtis pamario gamta, aplankyti krašto lankytinus objektus, susipažinti su laivadirbyste, žvejybos istorija, ir, svarbiausia – paragauti žuvies kulinarinio paveldo patiekalų. Kruizo metu vaišinsitės Pamario krašto, Mažosios Lietuvos gastronomija: vietinių vandenų šešių rūšių rūkyta žuvimi, žuviene. Skanausite „Karališkąjį karpį“, kitus žuvies patiekalus bei mėgausitės desertu – „kafija“, „šišioniškių vofeliais“, pyragais ir kitais tam kraštui būdingais patiekalais.

Taip pat tradicinės žuvienės kvapas sklinda iš:

*Kaimo turizmo sodybos „Gaidelių sodyba“ (Ignalinos r.)

http://www.gaideliusodyba.lt/lt/edukacine-zuvienes-virimo-programa/

*Ežerų žvejybos muziejaus (Molėtų r.)

https://www.infomoletai.lt/lankytinos-vietos/ezeru-zvejybos-muziejus-moletu-krasto-muziejaus-padalinys/

*“Žuvienės pašiūrėje“ (Anykščių r.)

http://www.zuvienespasiure.lt/zuvienesvirimas


Šaltinis: Keliauk Lietuvoje