ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:04:10 4:03

Naftos gavyba šalyje mažėja

Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos duomenimis, pernai šalyje išgauta 48,26 tūkst. kubinių metrų naftos – 13,5 proc. mažiau nei užpernai.

Ji buvo išgaunama keturiolikoje detaliai išžvalgytų telkinių. Tai Girkalių, Kretingos, Nausodžio, Agluonėnų, Vėžaičių, Ližių, Vilkyčių, Pocių, Dieglių, Sakučių, PietųŠiūparių, Šiūparių, Genčų ir Šilalės telkiniai. Šiuo metu naftos gavyba nevyksta 4 telkiniuose: Ablingos, Auksoro, Šiaurės Vėžaičių ir Uoksų.

Tradiciniai angliavandeniliai (nafta) Lietuvoje išgaunami tik iš sausumoje esančių telkinių. Leidimai naudoti angliavandenilių išteklius yra išduoti 8 bendrovėms – AB „LOTOS Geonafta“, UAB „Minijos nafta“, UAB „Manifoldas“, UAB „Genčių nafta“, UAB „Troba“, UAB „LL Investicijos“, UAB „Tan Oil“ ir UAB „Diseta“. Naftos gavybą 2019-aisiais vykdė 5 bendrovės.

Iš viso 1990-2019 metais Lietuvoje išgauta apie 5,43 mln. kubinių metrų naftos. Jos gavyba nuo 1990 m. iki 2001 m. beveik kasmet augo, o po to pradėjo mažėti, ir pernai jos buvo išgauta mažiausiai per pastaruosius 18 metų.


Šaltinis: Aplinkos ministerija