ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:01:23 7:12

Lietuva lėkštėje: skonių patirtys – medus

Alchemijos virtuvėje paslaptis – ne tik skoniai iš viso pasaulio, bet ir tradiciniai patiekalai bei iš kartos į kartą perduodami receptai.

Gastronominį turizmą populiarinanti nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ pirmą kartą skelbia gastronominių edukacijų, degustacijų ir kitų skanių patirčių Lietuvos regionuose sąrašą.

Šį kartą kalbėsime apie lietuvių pamėgtą medų!

Šviežias agurkas su medumi laikomas seniausiu lietuvišku desertu, buvusiu dar ant didžiųjų kunigaikščių stalo.

Vieninteliame Baltijos šalių Senovinės Bitininkystės muziejuje, kuris yra seniausiame Aukštaitijos nacionaliniame parko kaime – Stripeikiuose, nuo gegužės iki spalio mėn. siūlomos įvairios su medumi ir ne tik susijusios edukacinės programos su kelių rūšių medaus degustacija: „Pažink bites saldžiai“; „Kvapų palėpė“; „Korio atakiavimo edukacinė programa“; „Saldu gardu kaip du medu“; „Radvilų desertas“; „Nuo žolyno iki korio“; „Bitelės žvakėlė“; „Medaus išsukimo edukacinė programa „Per barzdą varvėjo, burnoje turėjau“; edukacinė programa “Bitininkauti smagu”.

Bitininkystės muziejus (Ignalinos r.)

https://www.ignalina.info/tourism-view_education/id-402/

Jurbarko krašte nuo senų laikų bitininkystė buvo labai svarbi veikla, kaip ir žvejyba. Gražioje vietoje, netoli Nemuno upės įsikūręs „Medaus slėnis“ siūlo edukacinę programą ragaujant įvairių rūšių medaus gamtoje, pavėsinėje pasakojama apie medų ir bitininkavimą, vaišinama panemunėje rinktų žolelių arbata ir savo keptais meduoliais.

Ūkis „Medaus slėnis“ (Jurbarko r.)

http://www.medaus-slenis.lt/lt/index.html
Pastaba: Edukacinė programa vyksta vasarą.

Edukacijoje „Nuo avilio iki puodynės“ sužinosite apie bičių gyvenimą, išbandysite avilio terapiją, paragausite skirtingų skonių medaus bei kitų bičių produktų, kurių čia, sodyboje, galėsite ir įsigyti.

Sodyba ,,Medaus klėtelė‘‘ (Plungės r.)

https://www.visitplunge.lt/tourism-view_education/id-327/
Pastaba: Edukacija vykdoma vasarą.


Šaltinis: Keliauk Lietuvoje