ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:04:08 9:14

Teisingumo ministras E. Jankevičius: reikia stiprinti ES piliečių teisių apsaugą

23.01.2020., Zagreb - U Nacionalnoj i sveucilisnoj knjiznici odrzan je Neformalni sastank ministara pravosudja i unutarnjih poslova. Ovaj sastanak je ujedno i prvi sastanak na ministarskoj razini koji se odrzava u Republici Hrvatskoj za vrijeme hrvatskog predsjedanja Vijecem Europske unije. ministar pravosudja RH Drazen Bosnjakovic. Photo: Josip Regovic/PIXSELL/EU2020HR

ES turėtų patobulinti ar parengti naujus teisės aktus, kad jos piliečiai būtų apsaugoti nuo galimo trečiųjų valstybių politinio persekiojimo. Šį pasiūlymą Zagrebe vykstančiame neformaliame teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikime pateikė Lietuvos teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

„Kaip parodė Rusijos Federacijos veiksmai prieš Lietuvos teisėjus ir prokurorus ir dėl kurių praėjusių metų lapkritį buvo priimta Europos Parlamento rezoliucija, labai svarbu sustiprinti konkrečius teisinius instrumentus, kad apsaugotume savo piliečius nuo trečiosios šalies piktnaudžiavimo tarptautine teise“, – sakė E. Jankevičius.

Anot ministro, politiškai motyvuotas baudžiamasis persekiojimas, kurį inicijuoja trečioji valstybė, gali baigtis mėginimais į tai įtraukti Interpolą, pasinaudoti dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo susitarimais. Tokių veiksmų tikslas – apriboti Lietuvos prokurorų ir teisėjų teises, juos apklausti ar suimti.

„Nepamirškime, kad Lietuvos teisėjai yra visos Europos Sąjungos teisėjai. Tačiau tokioje situacijoje gali atsidurti ir bet kuris ES valstybių pilietis“, – teigė ministras.

Ministro E. Jankevičiaus nuomone, turėtume sau aiškiai atsakyti, ar ES taikomas teisinės valstybės principas užtikrina asmens teisių apsaugą, kai ES piliečio perdavimo į trečiąją šalį klausimas sprendžiamas ne pagal ES teisės aktus. Taip pat ar ES valstybė gali būti garantuota, kad kita ES narė neperduos jos piliečių į trečiąją šalį, kurioje vykdomi politizuoti ar visiškai nepagrįsti teisiniai procesai, o sulaikytų asmenų sąlygos neatitinka minimalių reikalavimų.

Diskusijoje apie baudžiamąją teisę E. Jankevičius akcentavo Europos prokuratūros sklandų veikimą ir nusikaltimų aukų teisių užtikrinimą.


Šaltinis: Teisingumo ministerija