ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:14 9:01

Ministras E. Jankevičius – būtina apsaugoti ES piliečius nuo galimo piktnaudžiavimo tarptautinės teisės priemonėmis

Teisingumo ministerijos (Gedimino pr. 30, Vilnius) Priesaiku saleje vyks teisingumo ministro Elvino Jankeviciaus ir Antstoliu rumu prezidiumo pirmininkes Ingos Karalienes spaudos konferencija apie skolu išieškojimo proceso atpiginima.

Šiandien Zagrebe (Kroatija) prasidedančiame ES teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikime teisingumo ministras Elvinas Jankevičius ketina kalbėti apie ES valstybių tarpusavio pasitikėjimą sprendžiant piliečių išdavimo ne ES valstybėms klausimus.

„Išnagrinėjus istorinę Sausio 13-osios bylą, paaiškėjo ir tai, kad savo konstitucinę pareigą atliekantys pareigūnai ir teisėjai gali patirti trečiųjų šalių politinį persekiojimą tarptautinėje erdvėje, – sako teisingumo ministras E. Jankevičius. – Todėl labai svarbu, kad tokiais atvejais besąlygiškai veiktų ES teisės viršenybės principas, ir šiuo klausimu dar reikia nemažai nuveikti“.

Praėjusių metų lapkričio 28 d. Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, raginančią Rusiją nutraukti bylą prieš Lietuvos teisėjus, prokurorus ir tyrėjus.

ES šalių teisingumo ministrai aptars pernai Europos Vadovų Taryboje patvirtintos strateginės darbotvarkės 2019-2024 m. laisvių, saugumo ir teisingumo srityse veiksmų pažangą, diskutuos apie Europos teisminio bendradarbiavimo tinklo civilinėse ir komercinėse bylose svarbą, teisinį visuomenės švietimą bei kitais klausimais.

Planuojami teisingumo ministro E. Jankevičiaus susitikimai su Danijos, Lenkijos ir Švedijos teisingumo ministerijų vadovais.
Sausio 1 d. Kroatija perėmusi pirmininkavimą ES Tarybai rengia pirmą ES ministrų susitikimą.


Šaltinis: Teisingumo ministerija