ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:08:09 5:06

Į dešimtmetį pasitinkantį „Esperanza Resort“ grįžo virtuvės šefas Ernestas Viršilas

Aukštadvario parke, ant Ungurio ežero kranto, netoli senosios Lietuvos sostinės Trakų, įsikūręs penkių plius žvaigždučių butiko tipo viešbutis „Esperanza Resort“, priklausantis išskirtinių viešbučių tinklui „Small Luxury Hotels of the World“, mini sėkmingos veiklos dešimtmetį. Simboliška, kad lygiai po dešimties metų į šią vietą sugrįžo ir pirmasis „Esperanza Resort“ restoranų virtuvės šefas Ernestas Viršilas. Jis žada pateikti svečiams naujovių ir išnaudoti visus šios vietos privalumus, kad užtikrintų geriausią rezultatą.

Įvertintas svečių ir profesionalų

Prieš dešimtį metų „Esperanza Resort“ sumanytas ir įkurtas kaip ypač prabangus uždaras laisvalaikio ir poilsio kompleksas išskirtinių svečių poilsiui. Tačiau prieš keletą metų jis tapo atviras plačiajai visuomenei. Per dešimt sėkmingos veiklos metų „Esperanza Resort“ užsitarnavo solidžią tarptautinę reputaciją, pelnė svečių palankumą ir profesionalų pripažinimą: viešbutis ne tik įvertintas penkiomis plius žvaigždutėmis, bet ir tarptautinio kelionių portalo „Trip Advisor“ pripažintas vienu geriausių Lietuvoje. Pirmasis restorano virtuvei anuomet pradėjo vadovauti žinomas šalies virtuvės šefas Ernestas Viršilas.

Apie šefą

Prieš dešimtmetį į „Esperanza Resort“ virtuvės šefas Ernestas Viršilas atėjo jau sukaupęs nemenką patirtį: dirbo restorane „Da Antonio“, kur žinių sėmėsi iš žinomo šefo – italo Ingazio Rosos. Vėliau, šio pakviestas, išvyko dirbti į „Palanga Life Balance Spa“ viešbučio restoraną, kuriam vadovavo net penkis sezonus. O netrukus gavo pasiūlymą vadovauti naujai statomo prabangaus viešbučio „Esperanza Resort“ restoranų „La Terraza“, „La Costa“ ir „La Esperanza“ virtuvei. Visgi, kaip prisimena E. Viršilas, prieš dešimt metų pirmą sykį atvykus į naująją darbo vietą, tebuvo vizija, kaip viskas atrodys.

„Esperanza Resort“ dirbti pradėjau tikrąją to žodžio prasme nuo pamatų, nes, priėmęs pasiūlymą ir atvykęs su savininku apžiūrėti būsimos darbo vietos, pamačiau duobę, visur važinėjo buldozeriai, vyko statybos. Tad viską kūrėme kartu – nuo vietos, kur bus virtuvė, jos suplanavimo, įrangos, indų parinkimo ir supirkimo, meniu sukūrimo iki nuosavo daržo, vyno rūsio, sandėlio projektų. Tai labai naudinga patirtis, kuri praverčia dabar, grįžus, nes, norėdamas įgyvendinti tam tikrus pokyčius, tarkime, perplanuoti virtuvę, labai gerai žinau, kas įmanoma, o kas – ne“, – sako E. Viršilas.

Po pusantrų metų darbo „Eseranza Resort“, E. Viršilas nusprendė pasisemti patirties užsienyje ir išvyko į Londoną, kur jam teko garbė dirbti tokiose išskirtinėse vietose kaip: „Gordon Ramsay at Claridge’s“, „Michelin“ žvaigždute įvertintame G. Ramsay restorane „Maze“, taip pat „The Arts Club“ ir kt. Po ketverių su puse metų, praleistų Londone, E. Viršilas grįžo į Lietuvą ir ėmėsi vadovauti „Monte Pacis“, vėliau – „Bizarre Restaurant & Bar“ restoranų virtuvėms. Galiausiai sulaukė pasiūlymo grįžti į „Esperanza Resort“, kur šiuo metu kuria ateities planus, kaip atnaujinti meniu, pagerinti virtuvės darbą, maksimaliai išnaudoti šios vietos teikiamas galimybes.

Virtuvės subtilybės

E. Viršilas teigia neprisirišantis prie konkrečios virtuvės, tačiau turintis keletą mėgstamų. „Pirmoji – tai italų virtuvė, kuriai meilė gimė dirbant pačioje pirmoje darbovietėje drauge su italu virtuvės šefu Ignazio Rosa. Italų virtuvė mane žavi savo meile produktui. Antroji – prancūzų virtuvė, kurią itin vertinti ėmiau dirbdamas Londone, „The Arts Club“. Į prancūzų virtuvę žiūriu kaip į mokslą, technines žinias, kurios itin praverčia kasdieniame darbe. Na, o mano slapta meilė yra Rytų kraštų virtuvės. Mėgstu kaukazietiškus, japoniškus skonius, derinius, stengiuosi juos vienaip ar kitaip įpinti į savo patiekalus. Labai vertinu Izraelio virtuvę, kuri man yra ir nuostabi, ir kartu paslaptinga, ne iki galo pažįstama – būtent į Izraelio virtuvės subtilybes norėčiau gilintis specialių stažuočių metu“, – prisipažįsta E. Viršilas.

Dėl šių priežasčių, pasak šefo, jo kuriamuose patiekaluose restorano svečiai gali pajusti ne kurios nors konkrečios virtuvės tradicijas ir skonius, o greičiau dvidešimties metų darbo virtuvės šefu patirtį.

Naujovės dešimtmetį pasitinkančio „Esperanza Resort“ restorane

Vienas svarbiausių pokyčių restorane „La Esperanza“ bus prie pagrindinio à la carte valgiaraščio atsirasianti interaktyvi, nuolat kintanti degustacinio meniu principu sukurta dalis. Ją sudarys patiekalai, ruošiami atsižvelgiant į sezoniškumą ir tuo metu įmanomus gauti geriausius produktus. Tokiu būdu šioje kintančioje meniu dalyje bus ne tik kuriami nauji, bet ir atgaivinami ankstesnių „La Esperanza“ restorane dirbusių žinomų virtuvės šefų sukurti patiekalai.

Vadovauti „Esperanza Resort“ restoranams grįžęs E. Viršilas taip pat teigia, jog ketina daugiau produktų paruošiamųjų darbų daryti čia pat, vietoje, nes tam yra puikios sąlygos. „Įsigijome rūkyklą, patys rūkysime mėsą, žuvį, todėl galėsime svečiams patiekti dar karštą, čia pat vietoje išrūkytą antį ar ungurį. Taip pat planuojame patys ruošti padažus, sultinius“, – dalijasi šefas.

Kas nesikeis?

Kalbėdamas apie produktus, naudojamus patiekalams ruošti, E. Viršilas teigia, jog ir toliau didžiausias dėmesys ir kriterijus atsirenkant išlieka kokybė. „Galbūt šiek tiek daugiau, palyginti su ankstesniais metais, bus renkamasi lietuviškos produkcijos, bet tik tuo atveju, kai ji savo kokybe nenusileis atvežtinei“, – sako šefas.

„La Esperanza“ lankytojų džiaugsmui, dar vienas dalykas, kuris tikrai nesikeis ir artimiausiu metu išliks à la carte meniu, – tai jau legendiniu šios vietos patiekalu tapęs gaidienos sultinys su blyneliais.

Šefas E. Viršilas tikina, kad nesikeis ir jo požiūris į virtuvės šefo darbą, kurio svarbiausia taisykle jis laiko dar iš pirmojo savo mokytojo I. Rosos perimtą tiesą: „Virtuvės šefas turi nuolat mokytis, tobulėti ir taip pat mokyti, perduoti savo patirtį, žinias kitiems.“ Tad ir grįžimas į „Esperanza Resort“ po dešimties metų pertraukos, pasak šefo, leis pažvelgti į savo paties anuomet sukurtą sistemą iš dabarties perspektyvos ir toliau tobulėti, augti kartu su šia vieta.