ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:04:04 6:15

Susisiekimo ministras: Lietuvos paštas turi pateisinti klientų ir visuomenės lūkesčius

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius dalyvavo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos posėdyje, kuriame aptarė Lietuvos pašto vykdomus strateginius projektus.

Posėdyje ministras akcentavo, kad Lietuvos paštas, susiduriantis su didžiuliais konkurenciniais iššūkiais ir sparčiai augančiais klientų lūkesčiais gauti šiuolaikines pašto paslaugas, turi keistis ir atitikti klientų keliamus reikalavimus, o įgyvendindama projektus bendrovė privalo užtikrinti orias darbo sąlygas darbuotojams.

„Lietuvos paštas su darbuotojų atstovais nesenai pasirašė Kolektyvinę sutartį, taip pat atsižvelgė ir į unikalią Šiluvos situaciją – pašto skyrius dėl šio miestelio išskirtinumo bus išlaikytas. Visada akcentavau, kad vykdant reformas būtina kalbėtis su visuomene, vietos bendruomene ir atsižvelgti į jų poreikius“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Lietuvos paštas šiuo metu baigia įgyvendinti mobilaus laiškininko programą. Iki 2020 m. vasario 25 d. ši programa jau veiks visose Lietuvos kaimiškose teritorijose. Įgyvendinus mobilaus laiškininko projektą kaimiškų vietovių paštai bus pertvarkomi, miesto paštai liks nepakitę. Mobilaus laiškininko pašto paslaugų tiekimo modeliui pradėjus veikti, numatytas 1 metų pereinamasis laikotarpis, kad gyventojai priprastų prie pokyčių: be mobilaus laiškininko jų miestelyje veiks ir įprastas paštas. Tiesa, jis dirbs trumpiau, jo patalpose tam tikromis valandomis lauks mobilus laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas.

Lietuvos paštas teigia, kad mobilus laiškininkas yra kur kas labiau socialiai orientuota pašto paslauga nei dabar veikiantis modelis. Įgyvendinus šį projektą klientai lengviau gaus pašto paslaugas, nes patiems nebereikės eiti į pašto skyrių – laiškininkas atvažiuos pas juos į namus.


Šaltis: Susisiekimo ministerija