/Lietuva lėkštėje – skonių patirtys

Lietuva lėkštėje – skonių patirtys

Alchemijos virtuvėje paslaptis – ne tik skoniai iš viso pasaulio, bet ir tradiciniai patiekalai bei iš kartos į kartą perduodami receptai.

Gastronominį turizmą populiarinanti nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ pirmą kartą skelbia gastronominių edukacijų, degustacijų ir kitų skanių patirčių Lietuvos regionuose sąrašą.

Šį kartą kalbėsime apie lietuvių pamėgtą juodą duoną!

Sakoma, kad lietuviai suvalgo daugiausia juodos duonos – per metus vienam žmogui tenka net 110 kg! Regionuose gali kaip senovėje pašauti į krosnį savo minkytą duoną ir parsivežti lauktuvių ne tik tradicinį kepalą, bet ir žemaitiškos duonos su lašinukais, dzūkiškos su bulvėmis, pagranduką ar – duoniukus pagal prezidento A. Smetonos sesers Julijos receptą.

Edukacinė programa „Duonelė kasdieninė“. Kiekvieną tarsi namiškį pasitiks ir už stalo aukštaitiškoje troboje pasodins gaspadinė, papasakos apie duonos kelią nuo rugių sėjos iki duonos riekės. Sužinosite apie šeimos tradicijas, ritualus, kasdienius darbus. Kiekvienas išsiveš namo gardžiai kvepiantį savo duonos kepalėlį.

Su duonos kepimo tradicijomis galite susipažinti: 

Arklio muziejuje (Anykščių raj.) 

http://arkliomuziejus.lt/mokome/edukacines-programos/duonele-kasdienine/

Edukacinė programa „Darbštus duoną gamina, tinginys vargą augina“. Užsiėmimas prasideda, kai krosnis jau yra iškūrenta ir išrauginta duonos tešla duonkubilyje. Ant kopūsto lapo ar ajerų kiekvienas formuoja savo duonos kepalėlį ir su liže juos pašauna į krosnį. Laukiant, kol duona iškeps, klausoma pasakojimų apie tai, kaip senovėje moterys minkydavo duoną, kokiomis malkomis krosnį kūrendavo, mokomasi dainų, žaidimų. Užsiėmimo pabaigoje ragaujama šilta duonelė.

Lietuvos liaudies buities muziejuje (Rumšiškėse, Kaišiadorių raj.)

http://www.llbm.lt/darbstus-duona-gamina-tinginys-varga-augina-2/

Teatralizuota mokomoji pažintinė programa „Duonos kelias iki stalo“. Ji vyksta autentiškai atkurtoje XIX a. šio krašto valstiečio pirkios aplinkoje. Dalyviai patys susiformuoja užminkytos duonos kepalėlius, išsikepa ir išsineša savo duonelę.

Alovės amatų kiemelyje (Alytaus raj.)

https://www.alytusinfo.lt/tourism-view_education/id-565/

Edukacinė programa „Duonos kelias“: pasakojimas apie grūdo kelią iki malūno; duonelės „Pagranduko“ padarymas ir pašovimas į krosnį; pažintinė ekskursija po veikiantį malūną; vaišės Amatų namuose, viktorina apie duoną.

Šlyninkos vandens malūne (Zarasų raj.)

http://www.slyninkosmalunas.lt/skelbimai/

Programos „Duonos kepimas“ metu susėdę prie karščiu alsuojančios krosnies išgirsite pasakojimą apie sunkų duonos kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinosite valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, išmoksite naudotis duonkepe, minkysite tešlą, kepsite ir ragausite duonelę.

Šiaulių Aušros muziejuje, Žaliūkių malūnininko muziejuje (Šiauliai)

http://tic.siauliai.lt/place/duonos-kepimas/

Edukacinės programos „Naminės duonos kepimas“, kurios metu gaminama išskirtinė žemaitiška duona su lašinukais, tikslas yra ne tik perduoti informaciją apie naminės duonos kepimą, bet ir skatinti visus būti aktyviais dalyviais visuose duonos kepimo procesuose, o kartu ir išsikepti sau kepalėlį naminės duonos bei paskanauti patiekalų iš duoninės tešlos, kuriuos patys dalyviai gamins bendruomenės virtuvėje.

Junkilų kaimo bendruomenėje „Kruteklis“ (Kelmės raj.)

http://kelmevic.lt/kulinarinis-paveldas

Pažintinė ekskursija „Grūdo kelias“ vyksta autentiškoje XXa. pradžios sodyboje. Joje sužinosite, kaip mūsų senoliai kepdavo duoną. Galėsite patys iš paruoštos tešlos susiformuoti savo kepalėlį ir kiekvienas pajusti kepamos duonelės gardų kvapą!

„Sodeliškių dvaro sodyboje“ (Biržų r.)

https://www.sodeliskiudvaras.lt/grudo-kelias

Sodyboje puoselėjamos duonos kepimo tradicijos. Originalioje žemaitiškoje klėtyje pagal ilgametes senolių tradicijas kepama naminė duonelė. Čia galėsite ne tik stebėti duonos kepimo procesą, bet ir patys savo rankomis išglostytą kepalėlį pašauti į krosnį.

Kaimo turizmo sodyboje „Po ąžuolais“ (Plungės r.)

https://www.sodybapoazuolais.lt/duonos-kepimas/

Dzūkiškos duonelės kepimo programos metu kiekvienas suformuos savo duonos kepalėlį, jį dekoruos. Kol duonelė keps, susipažinsite su duonos keliu, protėvių kasdieniniais darbais, senoviniais įrankiais. Programą veda sertifikuota duonos kepėja, kurios amatas ne išmoktas, o paveldėtas: duonos raugas keliauja per šešias kartas, iš prosenelės, senelės ir mamos perimtos duonos kepimo paslaptys.

Pagal senovinius močiučių receptus duonos galima išmokti kepti ir:

*Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre (Tauragės r.)
*Bendruomenės „Virbalio vartai“ Senųjų amatų centre (Vilkaviškio r.)
*Rūtos Sakalienės kaimo turizmo sodyboje (Varėnos r.)
*Ukmergės kraštotyros muziejuje vykdoma „Užugirio duoniukų“ kepimo edukacija pagal Prezidento Antano Smetonos sesers Julijos receptą (Ukmergės r.)
*Restorane „Labanoras“ (Švenčionių r.)


Šaltinis: Keliauk Lietuvoje