/Smulkios batukų detalės ir nestabili darbo kėdė kėlė pavojų sveikatai

Smulkios batukų detalės ir nestabili darbo kėdė kėlė pavojų sveikatai

Į Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (toliau – VVTAT) akiratį pakliuvo du ne maisto produktai – vaikiški batukai „Nelli blue“ ir darbo kėdė „STANS“. Už nesaugių produktų tiekimą į rinką platintojams skirtos Produktų saugos įstatyme numatytos sankcijos.

Panevėžyje esančioje UAB „CCC Baltija“ parduotuvėje patikrinimo metu abejonių dėl saugos sukėlė įmonės platinami vaikiški batukai „Nelli blue“. Atlikus bandymus buvo nustatyta, kad batukų konstrukcija pavojinga jaunesniems kaip 3 metų vaikams – tempimo bandymo metu atsiskyrė dekoratyviniai batukų papuošimai, kuriuos mažas vaikas gali praryti ir užspringti. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, realizuotų batukų skaičių (23 vnt.) ir nustatytą rimtą produkto keliamą riziką, už Produktų saugo įstatymo pažeidimą UAB „CCC Baltija“ skirta 700 eurų bauda.

Atliekant patikrinimą Vilniuje esančioje UAB „JYSK BALTIC“ parduotuvėje, pagrįstų įtarimų dėl saugos sukėlė darbo kėdės „STANS“ konstrukcija. Atlikus bandymus, įtarimai pasitvirtino – kėdė neatitiko stabilumo reikalavimų ir pasipriešinimo riedėjimui, tad naudojant ją pagal paskirtį kyla pavojus susižeisti. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, rimtą produkto keliamą riziką ir didelį realizuotų produktų skaičių (240 vnt.), už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „JYSK BALTIC“ skirta 1 325 eurų bauda.

Abu platintojai įpareigoti nedelsiant pašalinti nesaugius produktus iš rinkos, įspėti vartotojus ir susigrąžinti iš jų šiuos produktus. Nukentėjusių asmenų nenustatyta.

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Kilo įtarimų dėl ne maisto produkto saugos? Praneškite apie tai VVTAT, nurodydami kur, kada ir kokį produktą įsigijote, kokius pavojus pastebėjote bei, pageidautina, pridėkite produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.


Šaltinis: VVTAT