ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:08:06 4:52

Palangoje Kalėdų laukimo pradžią paskelbs laiko keliautojai

Ne tik vaikai laukia Kalėdų – kai į miestą atkeliauja dvylikos metrų aukščio žaliaskarė, negalvoti apie artėjančias žiemos šventės tiesiog neįmanoma. Juo labiau kad jau visai netrukus, gruodžio 6 d., kalėdinėmis spalvomis nušvis bei į kelionę laiku pakvies Palangos miesto eglė.

Kalėdų eglę įžiebs ir žiemos švenčių laukimo laikotarpio pradžią kurorte jau kitą penktadienį paskelbs įspūdingos patrankos šūvis. Nuo tada šventinėmis dekoracijomis pasidabinęs ir tūkstančiais lempučių suspindęs kurortas pelnytai galės vadintis Kalėdų šviesos miestu.

Grafų Tiškevičių alėjoje, spindinčių dekoracijų apsuptyje, greta šventiškai pasidabinusio Kurhauzo ir Koncertų salės, tūkstančiais lempučių sužibės kaip visuomet išskirtinė ir „muzikali“ Palangos miesto eglė. Šiemetinė žaliaskarė, padabinta tikromis eglišakėmis, ne tik spinduliuos kalėdinę nuotaiką, bet ir tyliai seks žiemišką miško pasaką.

Gruodžio 6 d. 18 val. Eglės įžiebimo renginys, kaip žada organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centro atstovai – bus išties įspūdingas. Juo labiau kad apie tai, kuo nustebinti žiūrovus, susirinkusius į Palangos eglės įžiebimo šventę, kurorto kultūros darbuotojai galvoti pradėjo dar vasarą. Tuomet, pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorės Vitos Petrauskienės, ir kilo mintis į kurortą pakviesti Lenkijos teatrą „Teatr Akt“, savo įspūdingais pasirodymais garsėjantį ne tik Lenkijoje, bet ir už jos ribų. Tačiau pasirinkti vieną iš šio teatro siūlomų spektaklių neskubėta – šventinė programa buvo parengta specialiai Palangai. „Tai – tarptautinis lietuvių ir lenkų menininkų projektas. Muziką Palangos eglės įžiebimo šventei sukūrė kompozitorius Kristijonas Lučinskas, renginio režisierius – Karolis Makauskas“, – sakė V. Petrauskienė.

Tad kitą penktadienį, gruodžio 6 d., susirinkusieji prie miesto eglės tikrai bus pradžiuginti – jų laukia įspūdinga kelionė laiku. Šventinė programa praturtinta ugnies šou elementais, kojūkininkų pasirodymais, angelų šokiu ir kitomis atrakcijomis. Lėtai sukant metų laiko ratą, bus ieškoma kelio, kuriuo galėtų sugrįžti Žemę paliekanti šviesa. O kartu su sugrįžtančia šviesa kiekvienas savo širdyje bus pakviestas įžiebti vilties ir tikėjimo, meilės ir gerumo, santarvės ir taikos kelrodę ugnį.

Įžiebus Palangos miesto eglę, kurortas, pasidabinęs tūkstančiais kalėdinių lempučių ir įspūdingomis šventinėmis dekoracijomis, visus pakvies džiaugsmingai laukti gražiausių metų švenčių. Palangiškiai ir kurorto svečiai čia galės pasinerti į kelionę laiku – centrinėje miesto aikštėje sugalvoti norą ir nedelsiant sužinoti, ar jis kitąmet išsipildys, tai pat kurortas kvies skaniai pavalgyti, atgauti jėgas bei pasimėgauti spa malonumais ir, žinoma, sudalyvauti daugybėje šventinių visai šeimai skirtų renginių.

O gruodžio 7 d. Eglės įžiebimo šventėje visų lauks šventojiškiai. Įspūdinga žaliaskarė Šventojoje nušvis pasibaigus muzikiniam šventiniam renginiui, vyksiančiam Šventosios bažnyčioje. Į ją 16 val. pakvies dainininkas Steponas Januška ir Palangos kamerinis choras.

Kalėdinių renginių Palangoje ir Šventojoje programą rasite: čia.


Šaltinis: Palangos miesto savivaldybė