ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:08:06 4:01

Renginių ciklas „NATO diena regionuose“ tęsiasi – NATO sąjungininkai kviečia į susitikimą Kėdainiuose

Šiandien, lapkričio 28 d. Lietuvoje tarnaujantys NATO sąjungininkai kviečia Kėdainių bendruomenę į susitikimą. Renginių ciklu „NATO diena regione“, lydimu šūkio „Ateik, pamatyk, sužinok!“, Lietuvoje tarnaujantys NATO sąjungininkai siekia susipažindinti su Lietuvos gyventojais regionuose, papasakoti apie savo misiją ir veiklą Lietuvoje, priminti kas yra NATO, kokie jos tikslai ir kokia yra narystės NATO svarba Lietuvai. Šis projektas vykdomas NATO įkūrimo 70-mečiui ir Lietuvos narystės NATO 15-mečiui paminėti.

„ Bendravimas su Lietuvos žmonėmis, bendrų tikslų siekimas yra vienas svarbiausių NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje prioritetų. Mums, kurie rūpinasi NATO pajėgų perdislokavimu, žmonių ir vietovės pažinimas yra kritiškai svarbus. Per ketverius savo veiklos metus jau esame aplankę beveik pusę Lietuvos savivaldybių, pristatę jiems savo veiklą,“ – sako šiam NATO vienetui Lietuvoje nuo jo įkūrimo 2015 metais vadovaujantis Danijos kariuomenės pulkininkas Jakobas Sogardas Larsenas (Jakob Søgård Larsen).

NATO karių susitikimai su bendruomenėmis jau vyko Anykščiuose, Varėnoje, Merkinėje, Rokiškyje. Šių apsilankymu metu sąjungininkų kariai ne tik bendrauja su gyventojais, aprodo savo techniką ir ginkluotę, bet ir susipažįsta su apylinkėmis, žymiomis vietomis, bendruomenių veikla, aplanko ir pagerbia karių kapus. Iki metų pabaigos – gruodžio antroje pusėje – NATO kariai planuoja dar aplankyti Biržus.

„NATO diena regione“ renginius organizuoja NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje, veikiantis nuo 2015 m. rugsėjo. Vieneto misija – užtikrinti operatyvų ir efektyvų NATO ypač greito reagavimo pajėgų ir kitų sąjungininkų vienetų dislokavimą Lietuvoje. Veikdamas Lietuvoje NATO štabas remia ir sąjungininkų pajėgų pratybas bei kitas saugumo užtikrinimo priemones, prisideda prie Lietuvos gynybos planavimo, identifikuoja infrastruktūros objektus, būtinus greitam sąjungininkų pajėgų dislokavimui Lietuvoje.

NATO pajėgų integravimo vieneto personalo struktūrą taikos metu sudaro 40 karių iš tarptautinio ir Lietuvos kariuomenės personalo. Šiuo metu štabe dirba atstovai iš 14 NATO valstybių. Sprendimą įsteigti NATO pajėgų integravimo vienetus iš viso aštuoniuose valstybėse – Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje – NATO šalių ir vyriausybių vadovai priėmė Velso viršūnių susitikime 2014 m. rugsėjo mėn.

NATO DIENOS programa Kėdainiuose

2019 m. lapkričio 28 d., ketvirtadienis

10.00–10.30 val.
Pirmojo žuvusio Lietuvos savanorio Povilo Lukšio kapo ir kitų Lietuvos karių
kapų lankymas Dotnuvos gatvės kapinėse.

11.00–11.50 val.
Susitikimas su Kėdainių gimnazijų bendruomenėmis, ginkluotės ir technikos
parodos lankymas prie „Atžalyno“ gimnazijos, Mindaugo g. 18.

12.00–13.00 val.
Susitikimas su Kėdainių gyventojais, ginkluotės ir technikos parodos
lankymas miesto centre, aikštelė prieš UAB „Avitelos prekyba“, J. Basanavičiaus g. 51.


Šaltinis: KAM