ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:09:27 6:16

Teisingumo ministras Europos Parlamento komitete kels klausimą dėl neleistinų Rusijos veiksmų prieš Sausio 13-osios bylos teisėjus ir prokurorus

Teisingumo ministerijos (Gedimino pr. 30, Vilnius) Priesaiku saleje vyks teisingumo ministro Elvino Jankeviciaus ir Antstoliu rumu prezidiumo pirmininkes Ingos Karalienes spaudos konferencija apie skolu išieškojimo proceso atpiginima.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius šiandien Briuselyje dalyvaus Europos Parlamento (EP) Piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto (LIBE) posėdyje. Šiame posėdyje bus apsikeista nuomonėmis dėl neteisėtų Rusijos Federacijos veiksmų prieš Lietuvos teisėjus ir prokurorus, dalyvavusius sausio 13 bylos tyrime ir teisminiame nagrinėjime.

„Planuojama su komiteto nariais aptarti, kaip užtikrinti teisės viršenybės, teisėjų nepriklausomumo ir nešališkumo principų laikymąsi Europos Sąjungoje, kad teisėjai ir prokurorai būtų apsaugoti nuo bet kokio kišimosi ir išorės poveikio, – sako teisingumo ministras E. Jankevičius. – Noriu pabrėžti, kad Lietuvos teisėjai yra visos Europos Sąjungos teisėjai. Jie vykdo savo konstitucines pareigas, ir mūsų pareiga – garantuoti jų saugumą, neleisti daryti jiems spaudimo, kitokio poveikio veiksmų“.

EP Piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto posėdyje taip pat dalyvaus ir generalinis prokuroras Evaldas Pašilis bei Teisėjų tarybos narys Nerijus Meilutis.

Pernai Rusijos Federacijos tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą prieš Lietuvos prokurorus, kurie dalyvavo Sausio 13-osios bylos tyrime, o šiemet – ir prieš teisėjus nagrinėjusius šią bylą.


Šaltinis: Teisingumo ministerija