ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:05:27 7:37

Vilniuje bus pagerbtas pasaulinių karų, smurto ir terorizmo aukų atminimas

Lapkričio 10 – 11d. Vilniuje vyks kasmetinė Tautų sandraugos dienos ceremonija, kurios metu bus pagerbtas Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų, smurto ir terorizmo aukų atminimas. Lapkričio 10 d. Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks Šv. pamaldos už išėjusius karius, o lapkričio 11 d. bus rengiama iškilminga pagerbimo ceremonija Antakalnio kapinėse.

Atminimo renginiuose dalyvaus krašto apsaugos viceministrai Vytautas Umbrasas ir Eimutis Misiūnas, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas brg. gen. Gintautas Zenkevičius, užsienio šalių diplomatinių misijų vadovai ir kiti svečiai.

Kiekvienais metais lapkričio 11-ąją Jungtinėje Karalystėje ir kitose Britų tautų sandraugos šalyse minima Atminimo diena (angl. Remembrance Day), skirta pagerbti žuvusiuosius Pirmajame ir Antrajame pasauliniuose karuose. Ši data žymi 1918 m. Pirmojo pasaulinio karo pabaigą. Atminimo dienos simbolis yra raudona aguona, siejama su kare pralietu krauju.

Renginio programa:

Lapkričio 10 d., sekmadienis

9.30 val. Pamaldos Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų, smurto ir terorizmo aukoms atminti; vainiko padėjimas;

Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje vadovo kalba;

Kitų užsienio valstybių ambasadorių poetiniai skaitymai;

Vainikų padėjimo ceremonija.

Lapkričio 11 d., pirmadienis:

10.50 val. Pirmojo pasaulinio karo aukų pagerbimo ceremonija Antakalnio kapinėse;

11.00 val. Prancūzijos ambasadoriaus kalba;

Krašto apsaugos viceministro E. Misiūno kalba;

Vokietijos ambasadoriaus kalba;

Jungtinės Karalystės ambasadoriaus kalba;

Vainikų padėjimas prie monumento.


Šaltinis: KAM