ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:09:27 7:00

Nutarėte įsigyti gyvūną iš veislyno: pasidomėkite koks turi būti veisėjas!

Jeigu jau tvirtai apsisprendėte įsigyti grynaveislį gyvūną, jums reikės ieškoti atsakingo veisėjo ir atitinkamos veislės veislyno. Gerą, atsakingą ir nuoširdų veisėją nėra taip lengva rasti. Kaip ir bet kuriame versle, taip ir veislynuose, sukasi pinigai.

Verta žinoti, kad geras veisėjas pirmiausia turi stengtis išlaikyti veislės grynumą. Jis itin atsakingai rūpinasi veisiamų gyvūnų švara ir sveikata, daug domisi ir žino apie jų mitybą ir elgesį. Geras veisėjas noriai bendrauja su pirkėju ar tik besidominčiu jo veisiama veisle, leidžia apžiūrėti veisyklą ir panašiai.

Geras veisėjas dalyvauja parodose

Prieš pradėdami ieškoti gero veisėjo, pirmiausia apsilankykite įvairiose kačių ir/ar šunų parodose. Verta žinoti, kad geri veisėjai rodo savo veisiamus augintinius. Turėsite progą ne tik susipažinti su įvairių veislių veisėjais, tačiau ir surinkti informaciją apie priežiūrą, mitybą ar kitus augintinių priežiūros ir auginimo ypatumus.

Gyvūnai gerame veislyne dažniausiai gyvena su veisėjais namų sąlygomis. Tokie gyvūnai yra labiau socializuoti, prižiūrėti žmogaus, nei tie, kurie laikomi narvuose. Deja, bet pasitaiko ir tokių atvejų. Šiuo klausimu būkite labai atidūs, nes dažniausiai visi veisėjai sutartinai teigia, kad visi jų augintiniai laikomi namų sąlygomis. Susidarykite sąrašą ir pasidomėkite jais. Pasikalbėkite su veterinarijos gydytojais, prisijunkite prie internete veikiančių veislynų grupių, skaitykite atsiliepimus apie juos.

Primename, kad pagal visus galiojančius įstatymus, Lietuvoje parduodamas gyvūnas iš veislyno turi turėti visus reikiamus kilmės dokumentus: vakcinacijos pažymėjimą, mikročipą ir registraciją. Taip pat būtina sudaryti pirkimo – pardavimo sutartį, kurioje būtų nurodytos pardavėjo garantijos ir įsipareigojimai pirkėjui.

Tačiau dokumentai nėra garantija, kad kačiukas ar šuniukas bus gerai išauklėtas ir turės šilkinį charakterį. Taigi, prieš perkant gyvūną ir renkantis veislę, pirmiausia reikia pasidomėti apie veislės ypatumus, ydas, sveikatos problemas ir visa kita. Solidus ir patikimas veisėjas neturi nuslėpti veislės ydų, o privalo patarti, kaip su tuo gyventi, jei visgi nusprendėte įsigyti būtent tą veislę.

Ieškokite veisėjo, kuris užduoda daugybę klausimų jums. Jeigu veisėjas skuba kuo greičiau parduoti gyvūną, visiškai nesidomėdamas jūsų aplinka ir gyvenimo sąlygomis, su juo geriau neturėti reikalų. Taip pat nepasitikėkite veisėju, kuris jums nori parduoti jaunesnį nei 10-12 savaičių kačiuką ar šuniuką.

Niekada nesutikite pirktis „katės“ tik iš nuotraukos

Kai kurie toliau gyvenantys veisėjai gali sutikti parduoti gyvūną nuotoliniu būdu. Jie atsiunčia nuotrauką ar filmuotą medžiagą, o jūs pirmą kartą savo gyvūną pamatote pasiimdami oro uoste ar iš vežėjo. Jokiu būdu to nedarykite, nepirkite gyvūno, kurio nematėte.

Jau geriau patys pirkite bilietą ir nuvykite pamatyti gyvūno ir tik tada, jeigu viskas tinka, įsigykite. Perkant gyvūną jo nemačius, nepalietus ir nesusipažinus, jūs rizikuojate gauti visai kitokį gyvūną nei pateikta aprašyme ar fotografijose. Kitokio temperamento, kitokios išvaizdos ar charakterio. Žinoma, yra daugybė išimčių: pavyzdžiui gyvūnas perkamas ne pirmą kartą iš to pačio veisėjo ar panašiai.

Straipsnyje minėti patarimai taikytini tik perkant gyvūną iš oficialaus registruoto veislyno Lietuvoje ar kitoje šalyje. Tavogyvanas.lt yra griežtai prieš daugintojus ir jokiais būdais neskatina pirkti gyvūno iš jų.


Šaltinis: www.tavogyvunas.lt