ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:09:23 9:59

Lietuva ir Ukraina stiprina bendradarbiavimą vartotojų teisių apsaugos srityje

Šiandien Kijeve dviejų institucijų – Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ir Ukrainos valstybinės maisto saugos ir vartotojų apsaugos tarnybos – vadovės pasirašė bendradarbiavimo susitarimą – memorandumą dėl bendrų veiksmų, užtikrinant vartotojų teisių apsaugą ne maisto produktų ir paslaugų kokybės srityse.

Susitarimu siekiama sukurti Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo vartotojų teisių apsaugos srityje pagrindą. Institucijos įsipareigojo operatyviai dalintis informacija apie nesaugias, nekokybiškas, suklastotas prekes, prastos kokybės paslaugas, nesąžiningus prekybininkus, imtis visų įmanomų priemonių, kad užkirstų kelią nesąžiningiems prekybininkams Lietuvoje ir Ukrainoje, dalintis geriausia patirtimi stiprinant vartotojų teisių apsaugą ir gerinant vartotojų informavimo mechanizmą, organizuoti bendrus renginius vartotojų apsaugos problemų sprendimui, o taip pat stiprinti profesinį institucijų bendradarbiavimą.

Tikimasi, kad susitarimu – memorandumu įtvirtintas vieningas šalių bendradarbiavimas užtikrins efektyvesnę vartotojų teisių apsaugą abiejų šalių piliečiams, skatins atsakingą verslą bei stiprins šalių tarpusavio ryšius.


Šaltinis: VVTAT