ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:05:29 10:27

Paroda „Minčių spalvos“

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos (LSKD) „Guboja“ Druskininkų skyrius pristato savo narių, asmenų su specialiais poreikiais, sukurtus piešinius, tapybos, grafikos, koliažus, keramikos ir kitus įvairia technika atliktus kūrinius.

LSKD „Guboja“, Druskininkų skyrius daugiau kaip 18 metų vykdo įvairias veiklas asmenims su specialiais poreikiais. Užsiėmimų metu šios organizacijos nariai mokosi dailės pagrindų, įvairių taikomosios dailės ir dailiųjų amatų technikų: tapybos, piešimo, grafikos, keramikos, tekstilės meno ir t. t. Taikant meno terapijos elementus, specialių poreikių nariai ugdo meninius gebėjimus, idėjų generavimą, kūrybiškumą, estetinį pojūtį, pasitikėjimą savimi, smulkiąją motoriką, dėmesingumą, smalsumą ir sumanumą, panaudodami kūriniuose ne tik tradicines medžiagas.

Šios draugijos nariams labai svarbus jų gebėjimų įvertinimas ir pripažinimas, kūrinių demonstravimas ir viešinimas. Specialių poreikių asmenys nori būti išgirsti ir matomi. Rengdami parodas, draugijos nariai tarsi tiesia naujus tiltus į visuomenę.

LSKD „Guboja“ Druskininkų skyriaus Tarybos pirmininkė – Jūratė Kazakevičiūtė

Vykdomas socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektas „Asmenų su negalia integravimas į visuomenę meno pagalba“. Projektą finansuoja Druskininkų savivaldybė.


Paroda veiks: 2019 11 08 – 12 05

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus
V. K. Jonyno namuose-galerijoje, Turistų g. 9, Druskininkuose.


Šaltinis: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus