/Į Nacionalines kultūros ir meno premijas pretenduoja daugiau kaip 40 kūrėjų

Į Nacionalines kultūros ir meno premijas pretenduoja daugiau kaip 40 kūrėjų

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija iš visuomenės sulaukė per keturiasdešimt siūlomų kandidatų tapti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais.

Kandidatais įregistruoti (pavardės atsitiktine tvarka):
1) Rašytojas Gintaras Patackas (teikia Lietuvos rašytojų sąjunga)

2) Fotomenininkas Aleksandras Ostašenkovas (teikia Vizualiojo meno kūrėjų asociacija)

3) Kino režisierius Algimantas Puipa (teikia Lietuvos kinematografininkų sąjunga)

4) Aktorius Gediminas Girdvainis (teikia Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

5) Poetas Jonas Jakštas (teikia Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla)

6) Fotomenininkas Remigijus Treigys (teikia Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras)

7) Dailininkas Antanas Žukauskas (teikia asociacija ,,Krantų“ redakcija, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, asociacija Pasaulio anykštėnų bendrija)

8) ARMONŲ trio ansamblis: Ingrida Armonaitė-Galinienė, Rimantas Armonas, Irena Uss-Armonienė (teikia Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

9) Aktorius Arūnas Sakalauskas (teikia Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

10) Dailininkas Konstantinas Eugenijus Šatūnas (teikia VšĮ ,,Arkos dailės galerija“)

11) Rašytojas Laimonas Inis (teikia Sūduvos krašto mokslo, istorijos ir kultūros draugija, Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka)

12) Rašytojas Robertas Keturakis (teikia Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centras, XXVII knygos mėgėjų draugija)

13) Aktorė Viktorija Kuodytė (teikia Valstybinis jaunimo teatras)

14) Aktorius Albinas Keleris (teikia Juozo Miltinio dramos teatras)

15) Poetė Aldona Elena Puišytė (teikia Viliaus Gužausko firma ,,Homo liber“)

16) Choreografė Birutė Banevičiūtė (teikia Šiuolaikinio šokio asociacija)

17) Choreografė Birutė Letukaitė Komskienė (teikia Kauno šokio teatras ,,Aura“)

18) Dailininkas Bronius Leonavičius (teikia Lietuvos dailininkų sąjunga)

19) Aktorė Gražina Urbonaitė (teikia Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka)

20) Dailininkė Gražina Janina Vitartaitė (teikia Visuomeninė organizacija ,,Vilnoja“, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas)

21) Kompozitorius, dirigentas Lionginas Abarius (teikia Lietuvos chorų sąjunga)

22) Dailininkas Rimas Zigmas Bičiūnas (teikia VšĮ ,,Šv. Jono gatvės galerija“)

23) Rašytojas Saulius Šaltenis (teikia Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas)

24) Dirigentas Stasys Domarkas (teikia Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

25) Architektas Zigmas Daunora (teikia Lietuvos architektų sąjunga)

26) Dailininkas, rašytojas Kęstutis Kasparavičius (teikia Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyrius, Lietuvos kultūros institutas)

27) Rašytojas Herkus Kunčius (teikia Lietuvos rašytojų sąjunga)

28) Teatrologė Daiva Šabasevičienė (teikia Teatro sąjungos meno kūrėjų asociacija)

29) Rašytoja Kristina Sabaliauskaitė (teikia Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, leidykla ,,Baltos lankos“, Kauno apskrities viešoji biblioteka)

30) Operos solistė Asmik Grigorian (teikia Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras)

31) Menotyrininkė Giedrė Jankevičiūtė (teikia Lietuvos dailės istorikų draugija)

32) Menotyrininkė Julija Dailidėnaitė, dailininkas Vilmantas Marcinkevičius (teikia VšĮ ,,Šiuolaikinio meno projektai“)

33) Dailininkas Alfridas Pajuodis (teikia Panevėžio rajono savivaldybė)

34) Fotomenininkas Saulius Paukštys (teikia Semeliškių bendruomenė ,,Strėva“, VšĮ ,,FotoSąjūdis“, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas, „Almaty Vilnius Architects“)

35) Dailininkas Henrikas Čerapas (teikia galerija ,,Meno parkas“)

36) Dailininkas Česlovas Lukenskas (teikia Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius)

37) Aktorius Dainius Svobonas (teikia Nacionalinis Kauno dramos teatras)

38) Operos solistas Edgaras Montvidas (teikia VšĮ Pažaislio muzikos festivalis)

39) Kino režisierė Giedrė Beinoriūtė (teikia Lietuvos kinematografininkų sąjunga)

40) Kūrybinė grupė: Rugilė Barzdžiukaitė, Vaiva Grainytė, Lina Lapelytė (teikia Vilniaus dailės akademija)

41) Kūrybinė grupė: Edmundas Jakilaitis, Andrius Lygnugaris, Aurimas Račiukaitis (Teikia Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA)

42) Kompozitorė Zita Bružaitė (teikia Lietuvos kompozitorių sąjunga).

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija, įvertinusi pretendentų veiklą Lietuvos kultūros ir meno kontekste, atrinks laureatus ir skirs iki 6 premijų.

Nacionalinė kultūros ir meno premija – aukščiausias kūrėjo įvertinimas, įrodantis išskirtinį menininko braižą ir kūrybos pripažinimą. Šis apdovanojimas skiriamas už reikšmingiausius kūrinius sukurtus per pastaruosius septynerius metus, ir ne daugiau kaip 2 premijos gali būti skiriamos už ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.


Šaltinis: Kultūros ministerija