/Klaipėdos Sporto mokyklose – treniruotės neįgaliems vaikams

Klaipėdos Sporto mokyklose – treniruotės neįgaliems vaikams

Nuo šių metų rugsėjo Klaipėdos biudžetinėse sporto įstaigose treniruotes lanko ir neįgalūs vaikai. Iš viso biudžetinės sporto mokyklos ir centrai šiemet sulaukė 59 ypatingų vaikų su įvairiomis negaliomis – psichikos, klausos, judėjimo.

12-ka iš šių vaikų „Gintaro“ sporto centre lanko plaukimo treniruotes, „Viesulo“ sporto centre 11-ka vaikų lanko sportinės ir meninės gimnastikos užsiėmimus bei dar 8-ni – badmintono treniruotes, Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje krepšinio paslapčių mokosi 8 ypatingi vaikai, Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje treniruojasi 10-imt tokių vaikų, o Klaipėdos „Medeinės“ mokykloje vyksta Klaipėdos futbolo mokyklos treniruotės, kurias lanko 10 negalią turinčių vaikų.

„Klaipėda siekia, kad poreikį sportuoti bei gyventi aktyviai galėtų patenkinti kuo daugiau klaipėdiečių, nepriklausomai nuo jų amžiaus, fizinio pajėgumo ar sveikatos būklės. Džiaugiuosi, kad paslaugų spektras vis plečiasi ir šiandien jau galime pasiūlyti treniruotes įvairias negalias turintiems vaikams. Kartu tikiuosi, kad šie metai bus tik puikus startas, o ateityje augs tiek treniruočių pasiūla, tiek jas lankančių vaikų skaičius. Nelaukdama specialių direktyvų ar nurodymų iš aukščiau, Klaipėda praktiniais sprendimais rūpinasi žmonių, turinčių įvairias negalias, integravimu į visavertį bendruomenės gyvenimą. O kalbant apie negalią turinčius vaikus, jiems besąlygiškai turi būti suteikiamas didžiausias prioritetas“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Steigti neįgalių vaikų grupes Klaipėdos miesto biudžetinėse sporto įstaigose pradėta Savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus iniciatyva. Anot skyriaus vedėjos Rasos Rumšienės, sąlygos steigti grupes specialių poreikių turintiems vaikams buvo sudarytos jau anksčiau, tačiau galbūt dėl informacijos trūkumo, kad neįgalūs vaikai turi galimybę užsiimti sportu, tokios grupės ankstesniais metais nesusirinkdavo. Nuo 2019 metų pradžios buvo pradėti dėlioti planai, vykdomi kiti paruošiamieji veiksmai su biudžetinėmis sporto įstaigomis, bendraujama su vaikų tėveliais, mokyklomis, kad jau nuo rugsėjo neįgalūs vaikai galėtų užsiimti norima sporto šaka.

„Nusprendėme nelaukti kol neįgalieji ateis pas mus, o patys ėjome ir kvietėme juos išbandyti sporto šakas. Tai pasiteisino. Šiandien matome puikius šio proceso rezultatus – visose Klaipėdos miesto biudžetinėse sporto įstaigose turime po vieną, dvi ar net tris vaikų grupes. Tikimės, kad tokių sporto grupių populiarumas didės, kitais mokslo metais jų atsidarys dar daugiau visose Klaipėdos miesto biudžetinėse įstaigose ir bus patenkintas visų ypatingų vaikų poreikis sportuoti bei būti fiziškai aktyviems“, – sako Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja.


Šaltinis: Klaipėdos miesto savivaldybė