ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:08:13 7:54

10 šunų veislių, kurie praktiškai niekada neloja

Pripažinkime, dideli ir garsiai lojantys šunys turi savo privalumų, ypač kai reikia apsaugoti namus ar savo šeimininką. Grėsmingas šuns lojimas atgraso vagį ar užpuoliką, tačiau gyvenant bute, labai erzina kaimynus. Taigi, gyvenant bute ar vietoje, kur yra daug kaimynų, mėgstančių tylą, rekomenduojama rinktis tylų šuniuką, kuriam lojimas nėra pagrindinis dienos užsiėmimas.

Jeigu jūsų šuo yra šiame sąraše, tačiau jis vis tiek įnirtingai kasdien loja, susimąstykite, gal tiesiog jam skiriate per mažai dėmesio, nepakankamai vedžiojate lauke ar žaidžiate su juo. Šuns lojimas – keturkojo nuobodulio išraiška. Gerai išsilakstęs šuo, keliaus ėsti ir miegoti.

Gyvenantys daugiaaukščio namo bute ir norintys laikyti šuniuką, prieš įsigydami pasidomėkite kokią veislę rinktis. Pristatome 10 šunų veislių, kurie praktiškai niekada neloja.

1. BERNO ZENENHUNDAS

Berno zenenhundas, dar neretai vadinamas Kalnų šuo, yra darbinė veislė, aptinkama Šveicarijos ūkiuose. Šie švelnūs milžinai puikiai pritampa didelėse šeimose su vaikais, dievina žaidimus su visais šeimos nariais. Tačiau labiausiai myli ir yra atsidavę vienam savo šeimininkui, patinka jam patarnauti, klausyti jo komandų ir ištikimai tarnauti. Iš prigimties ramus ir savo emocijas valdantis šuo, nekelia per daug triukšmo, jei yra patenkintas ir smagiai išsilakstęs lauke.

2. KAVALIERIAUS KARALIAUS KAROLIO SPANIELIS

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis kantrus, žaismingas ir labai mylintis šuo. Tai yra pagrindinės priežastys, dėl ko serialo „Seksas ir miestas“ žvaigždė Šarlotė laikė būtent šios veislės šuniuką. Tai drąsus ir mėgstantis aktyviai žaisti su vaikais ar kitais žmonėmis. Smalsūs ir gyvybingi, tačiau tuo pačiu ir labai meilūs. Mėgsta ramiai gulinėti, jaukiai prisiglausti ar miegoti šalia savo šeimininko.

3. PRANCŪZŲ BULDOGAS

Dar vienas puikus pasirinkimas tyliam buto gyventojui. Mažieji „prancūzai“ yra pakankamai tingūs, nemėgsta per daug aktyviai lakstyti kieme, jiems užtenka ramaus kasdienio pasivaikščiojimo gryname ore. Be galo ištikimi ir nuolankiai tarnaujantys savo šeimininkui. Prancūzų buldogas buvo išvestas kaip žmogaus kompanionas. Šios veislės keturkojis nėra nei triukšmingas, nei ypatingai judrus, priešingai, nei daugelis mažesnių šunų, gali būti geras sargas, įspėjantis apie besiartinančius nepažįstamus žmones. Lengvai dresuojamas, nemėgstantis loti, viena geriausių veislių jūsų namams.

4. ANGLŲ BULDOGAS

Panašaus charakterio ir Anglų buldogai. Jie raukšlėti ir nuostabios išvaizdos tinginukai pilnai patenkinti savo ramia veikla bute, nekels didelių rūpesčių ir ieškos vietos, kur jaukiai įsitaisyti ir smagiai nusnausti.

5. BASENDŽIS (BASENJI)

Galima drąsiai skelbti, kad tai šunys, kurie neloja. Tačiau tai nėra visiškai tylus šuo, kartais savo emocijas jis mėgsta išreikšti įvairiais garsais, kurie yra panašūs į inkštimą ar netgi rėkimą. Viskas priklauso nuo šuns nuotaikos. Kai šis keturkojis nusiminęs, jo skleidžiamas garsas gali būti panašus į moters ar vaiko klyksmą, gaidžio giedojimą. Tai dėmesį mėgstantys šunys, jei jie nori būti išgirsti, puikiai žino, kaip tai padaryti. Tačiau tokia bendravimo išraiška tikrai nesupykdys kaimyno ir nesutrikdys jūsų ramybės.

6. RUSŲ KURTAS (BORZOI)

Borzoi veislės šuo apibūdinamas kaip itin ramus ir tylus keturkojis, kuris praktiškai niekada neloja. Šios veislės šunys neišreiškia jokios agresijos, yra labai santūraus charakterio ir puikiai sutaria su visais šeimos nariais. Vienas jų išskirtinių veislės bruožų – didžiulis greitis. Senais laikais rusų kurtai buvo nepakeičiami raitelių palydovai, šiems šunims yra būdinga ištvermė ir labai didelis greitis. Todėl jiems geriausia gyvendami užmiestyje, nes čia turės galimybę aktyviai išsilakstyti. Šios veislės šunys gali būti laikomi ir mieste, tačiau šeimininkai turi pasirūpinti kasdieniais ilgais pasivaikščiojimais parke.

7. DIRHAUNDAS (SCOTTISH DEERHOUND)

Šis aukštas ir grakštus skalikas turi orią, ramią ir tylią asmenybę. Tai ypatingai draugiškas šuo, tiek savo šeimos nariams, tiek svečiams. Puikiai tinka šeimoms su vaikais. Nors iš pažiūros ramus ir švelnus keturkojis, jam reikalingi aktyvūs užsiėmimai lauke, tik gerai išsilakstęs, namuose jis keliaus ilgam poguliui. Dirhaundai turi labai stiprų medžioklės instinktą, anksčiau jie padėdavo medžiojant elnius. Taigi, netingėkite, pažaiskite su juo, ir namuose turėsite tylų ir mielą miegalių.

8. ŠIBA INU

Šios veislės šuo pagarsėjęs savo meiliomis mimikomis, jo snukelis atvaizduoja mieliausią šuniuką pasaulyje. Tai atsispindi ir jo charakteryje. Šiba Inu ramus, tylus ir puikiai tinkantis šuo gyvenantiems mieste. Žinoma, šuo nebūtų šuo, jeigu visai nelotų. Tačiau šis reiškinys pakankamai retas. Ypatingai prisirišęs prie žmonių keturkojis, norintis būti šalia visur ir visada. Mylintis vaikus ir visus, aplink jį. Kai pasijunta vienišas, gailiu balseliu gali pakviesti jį pasiimti, apkabinti ar paglostyti, bet šiukštu, niekada piktai nelos.

9. AUSTRALŲ AVIGANIS

Australų aviganis pakankamai aktyvus šuo, reikalaujantis ne tik fizinio, bet ir protinio darbo. Tačiau pakankamai tylus ir ramus, veikiausiai sulos tik norėdamas kažką pasakyti ar jus įspėti. Šios veislės šunys jaučia stiprų ryšį su šeimininku. Jam bendravimas su žmogumi yra ypatingai svarbus. Australų aviganis tiks tik labai aktyviems žmonėms, šio šuns be galo didelė ištvermė, taigi, jam būtina prigalvoti ne tik protą lavinančių, bet ir fiziškai aktyvių žaidimų lauke. Jis kiekvieną sekundę tik ir laukia šeimininko pakvietimo ir komandos ir šią savo veiklą tiesiog dievina.

10. AIRIŲ SETERIS

Seteriai yra medžiokliniai šunys, o ne sarginiai, todėl jų balsą namuose retai išgirsite. Tai taip pat labai energingi veislės atstovai, tačiau yra ramios ir draugiškos prigimties. Ugningų rudų akių ir raudonmedžio spalvos kailio savininkas papirks ne tik įspūdinga išvaizda, bet ir savo gerumu bei mielumu. Tačiau verta žinoti – šis gražuolis ne kiekvienam. Tai šuo asmenybė, turinti didelių poreikių. Airių seteris yra pilnai atsidavęs savo šeimai ir jos nariams. Dievina nenuilstamus žaidimus kieme su vaikais, nepraleidžia progos jaukiai įsitaisyti šalia šeimininko ir žiūrėti televizorių. Šis šeimos narys jaučiasi pilnaverčiu ir poguliui ieško patogiausios vietos. Teks priimti ne tik ant fotelio, tačiau ir į miegamojo lovą.


Šaltinis: www.tavogyvunas.lt