/Gargžduose – jau 10-oji Pasaulinės gyvūnų dienos šventė

Gargžduose – jau 10-oji Pasaulinės gyvūnų dienos šventė

Gargžduose šį šeštadienį – tradicinė ir jubiliejinė, 10-oji, Pasaulinės gyvūnų dienos (PGD) šventė. Kasmet šventė pritraukia vis gausesnį būrį dalyvių, šiemet taip pat laukiama tūkstančių šventės svečių, vedinų ar nešinų savo augintiniais.

Svarbiausia šventės misija – priminti, kokie svarbūs yra augintiniai žmogaus gyvenime, skleisti žinias apie teisingą gyvūnų augintinių priežiūrą ir skatinti pagalbos beglobiams gyvūnams iniciatyvas.

„Šiųmetėje šventėje dominuos augintinio-superherojaus tema. Jie iš tiesų nusipelno superherojų vardo, kadangi ne tik praskaidrina kasdienybę, bet, kaip rodo mokslininkų atlikti tyrimai, taip pat prisideda prie socialinės izoliacijos ir streso mažinimo. Atsilygindami už tokį augintinių indėlį, siekiame užtikrinti jiems geresnį gyvenimą, tai vienas PGD šventės tikslų“, – pažymi šventės iniciatorės bendrovės „Mars Lietuva“ vadovė Aušra Žemaitienė.

Tradiciškai rugsėjo pabaigoje Gargžduose rengiama PGD šventė garsėja gausybe veiklų dalyviams ir jų atsivestiems augintiniams. Jau tapo įprasta, kad į šventę susirenka ne tik šunų ir kačių šeimininkai. Renginys pradžiugina ir dekoratyvinių triušių, jūrų kiaulyčių, žiurkėnų, žuvyčių turėtojus.

PGD šventės organizatoriai ragina visus dalyvius prisijungti prie savanoriškų veiklų, kurių metu bus gaminamos būdos šunims, gaminami žaisliukai augintiniams – vėliau visi pagaminti daiktai keliaus į gyvūnų prieglaudas. Jau patirties turintys savanoriai papasakos, kaip kiekvienas gali prisidėti prie to, kad prieglaudose mažėtų beglobių gyvūnų.

Gyvūnų mylėtojai galės išplėsti savo žinias, susijusias su augintinių mityba, sveikatos priežiūra bei dresūra. Dar tik svarstantiems įsigyti augintinį bus teikiama informacija, kaip apsispręsti ir pasirinkti.

Šventės metu bus rengiami šunų pasirodymai, estafetės su augintiniais, nuotraukų konkursai. Visi norintieji galės nusifotografuoti prie Superherojų sienelės. Specialiose erdvėse bus žaidimų ir pramogų mažiesiems PGD šventės dalyviams.

Šiųmetėje šventėje laukiama ir PGD „Facebook“ paskyroje surengto konkurso „Priglaudžiau augintinį – mano gyvenimas pasikeitė“ nugalėtojų bei kitų dalyvių. Konkursas truko visą vasarą iki rugsėjo 20-osios, jo metu dalyviai dalijosi savo priglaustų augintinių istorijomis.

Pasaulinės gyvūnų dienos šventė Gargžduose vyks „Vaivorykštės“ gimnazijos stadione. Renginio trukmė – nuo 13 iki 16 val., jį ves Paulius Skučas. Šventės dalyviams koncertuos Monika Linkytė.

Pasaulinė gyvūnų diena pradėta švęsti 1931 metais po Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos, kai jos dalyviai nusprendė, jog spalio 4-oji, Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo mirties diena, bus skirta gyvūnams pagerbti. Šią dieną siekiama atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų apsaugą, elgesį su jais bei padėkoti gyvūnams už didžiulę jų svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

Apie „Mars Lietuva“:

UAB „Mars Lietuva“ yra tarptautinės bendrovės „Mars, Incorporated“ antrinė įmonė, veikianti Lietuvoje nuo 1993-iųjų metų. Gargžduose bendrovė turi maisto gyvūnams augintiniams gamyklą, o Vilniuje pardavimų ir rinkodaros padalinį. Šiuo metu įmonėje „Mars Lietuva“ dirba apie 800 darbuotojų.

Per metus gamykloje pagaminama apie 75 tūkst. tonų WHISKAS®, EXELCAT®, KITEKAT®, SHEBA® produkcijos gyvūnams augintiniams. „Mars Lietuva“ gamykla yra viena didžiausių šalies eksportuotojų – joje gaminami 400 rūšių ir porūšių produktai tiekiami į daugiau kaip 30 Europos šalių. Lietuvoje bendrovė organizuoja prekybą „Mars, Incorporated“ gaminamais saldainiais ir ledais MARS®, SNICKERS®, BOUNTY®, TWIX®, MILKY WAY®, M&M’S®, ryžiais ir padažais UNCLE BEN‘S®, gyvūnų augintinių priežiūrai skirtais PEDIGREE®, CHAPPI®, WHISKAS®, KITEKAT®, SHEBA® ir NATUSAN® produktais.