ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:08:13 10:54

„Kibirkšties“ rėmėjų gretas papildė Mykolo Romerio universitetas

Sutarties pasirašymu, rankų paspaudimu ir šypsenomis baigėsi Vilniaus „Kibirkšties“ moterų krepšinio klubo ir Mykolo Romerio universiteto atstovų pokalbiai. Nuo šiol Mykolo Romerio universitetas oficialiai tapo ir trejus metus bus „Kibirkšties“ komandos rėmėju, o trumpinys MRU atsirado ir komandos pavadinime – „Kibirkštis-MRU“.

„Mūsų universitetas puoselėja gilias krepšinio tradicijas, MRU vyrų komanda yra daugkartinė Lietuvos studentų lygos čempionė, yra tapusi Europos Universitetų žaidynių nugalėtoja, – sakė Mykolo Romerio universiteto rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė.– Labai džiaugiamės atversdami naują ir labai reikšmingą universiteto krepšinio istorijos puslapį, ir pradėdami bendradarbiavimą su legendine Lietuvos moterų krepšinio komanda „Kibirkštis“. Neabejojame, kad šioje komandoje atsiskleis naujų talentų, kurie Lietuvos vardą garsins ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje“.

Turės galimybę derinti studijas ir treniruotes

Naujame, 2019-2020 metų, sezone „Kibirkštis-MRU“ komanda ir Vilniaus klubo dublerės visas rungtynes žais MRU sporto salėje, čia vyks ir pagrindinės komandos treniruotės. Sostinės klubo krepšininkės turės unikalią progą derinti krepšinio treniruotes ir studijas. Universitetas suteiks galimybę komandos žaidėjoms mokytis bei siekti aukštojo universitetinio išsilavinimo, iš kitų miestų atvykusios ir mokyklą baigusios jaunos sportininkės galės gyventi šalia treniruočių salės esančiuose MRU studentų namuose.

„Labai džiaugiamės šiuo bendradarbiavimu,, – po sutarties pasirašymo sakė „Kibirkšties“ komandos vadovas Dainius Virbickas. – Malonu sugrįžti į savo senuosius namus – Mykolo Romerio universiteto sporto salę, kurioje šį sezoną priimsime visas varžoves. Labai smagu, kad universitetas prisijungė prie mūsų klubo ir viso moterų krepšinio vystymo. Lietuvoje tikrai turime daug talentingo jaunimo, kurios baigusios mokyklą ir norėdamos toliau sportuoti bei siekti universitetinio išsilavinimo, nuo šiol galės treniruotis, žaisti ir tobulėti vienoje stipriausių Lietuvos komandų, bet ir siekti savo svajonių mokslo srityje“.
Vienas geriausių visų laikų Lietuvos moterų krepšinio trenerių, Europos čempionas Algirdas Paulauskas džiaugėsi tokiu bendradarbiavimu ir tikino, kad tai bus didelis postūmis visam šalies moterų krepšiniui.

„Vilniaus klubas savo gretose turės solidų rėmėją, tikiuosi, kad ir MRU studentai bus aktyvūs rungtynių lankytojai ir taip stiprės visa bendruomenė, – kalbėjo Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos klubuose dirbęs A. Paulauskas. – O tiek „Kibirkšties-MRU“ merginoms, tiek visoms Lietuvos jaunosioms krepšininkėms, kurios dar mokosi mokykloje, tai bus labai puiki galimybė.

Žinant kiek trunka profesionalaus sportininko karjera, arba kiek per karjerą uždirba lietuvės moterys krepšininkės, galimybė ne tik sportuoti, bet ir studijuoti –labai didelis privalumas. Nuo šiol visos jaunos žaidėjos ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų Lietuvos regionų galės studijuoti viename geriausių socialinių mokslų universitetų ir žaisti žinomoje sostinės komandoje“.

„Kibirkšties-MRU“ ir Mykolo Romerio universiteto bendradarbiavimas nesibaigs tik krepšinio aikštele. Jau artimiausiu metu planuojami įvairūs bendri projektai, kurie bus skirti studentams, o taip pat tarptautiniai renginiai su svečiais iš užsienio, socialiniai projektai ir bendruomenės renginiai.

„Norime, kad šis bendradarbiavimas būtų kuo įvairesnis. Kviesime studentus, universiteto bendruomenę kartu sportuoti, dalyvauti įvairiose šventėse, socialinėse akcijoje. Kartu pakviesime prisijungti ir Didlaukio akademinio miestelio bendruomenę, organizuosime įvairius užsiėmimus ir kartu šauniai praleisime laiką. Na, o galiausiai visi susitiksime „Kibirkšties-MRU“ rungtynėse. Tikiuosi, kad tapsime didele krepšinio šeima“, – kalbėjo D. Virbickas.

Pirmosios oficialios „Kibirkšties-MRU“ rungtynės vyks spalio 4 d., 18:30 val., kai į Mykolo Romerio universiteto sporto salę (Ateities g. 20) atvyks Talino „Ulikool“ klubas iš Estijos.