ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:06:05 7:28

Į ką atkreipti dėmesį renkantis naujus baldus?

Baldai – ilgalaikė ir dažnai nepigi investicija, todėl rinkdamiesi baldus stenkitės gauti kuo daugiau informacijos prekybos vietoje, nebijokite klausti, taip pat, esant galimybei, būtinai juos išbandykite – atsigulkite, atsisėskite, palieskite. O kad rinkimosi procesas vyktų sklandžiai, teikiame keletą patarimų.

Pasidomėkite baldo konstrukcija, medžiagų sudėtimi

Rinkdamiesi baldą, paklauskite, iš ko jis sudarytas, kokios ir iš kokių medžiagų pagamintos detalės slepiasi vidinėje baldo konstrukcijoje, kokia minkštos baldo dalies medžiagos sudėtis. Labai svarbu įsitikinti, kad pasirinktas baldas yra tvirtas, vidinės detalės sujungtos tinkamai ir patikimai. Įvertinkite atskirų dalių valymo galimybes, išsiaiškinkite, ar, pavyzdžiui, minkšto baldo pagalvėlių apmušalai gali būti keičiami ir pan. Jeigu baldus renkatės pagal katalogą, apžiūrėkite kitus ekspozicijoje esančius tos įmonės baldus, taip pat galite paprašyti jų saugą patvirtinančių dokumentų, ženklinimo informacijos. Svarbu atkreipti dėmesį, kad užsisakant baldus, pagamintus iš natūralaus medžio, jau pagamintų baldų spalva ir tekstūra dėl savo specifikos ir technologinių aspektų gali šiek tiek skirtis nuo pavaizduotos kataloge ar ekspozicijoje esančių baldų spalvos.

Sudarykite sutartį

Jeigu nusprendėte baldus gaminti individualiai, būtinai pasirašykite sutartį. Sudarydami sutartį su pardavėju ar gamintoju, atidžiai perskaitykite siūlomos sutarties turinį, joje turėtų būti nurodytas sutarties atlikimo terminas, piniginiai įsipareigojimai, be to, tiksliai įvardintos baldų komplekto dalys ir jų matmenys, kitų priklausinių pavadinimai ir kiekiai, kurie buvo aptarti su pardavėju ar gamintoju, taip pat nurodytos pasirinktos medžiagos ir jų spalvos pagal siūlomus pavyzdžius. Suderintas baldų brėžinys turėtų būti pridėtas prie sutarties. Turėkite ir saugokite pirkimo dokumentus. Nepamirškite, kad baldai grąžinami ir keičiami tik pardavėjui sutikus, taigi, jeigu nusprendėte baldus gaminti individualiai, kuo smulkiau aptarkite visas sąlygas, kad galutinis rezultatas būtų toks, kokio tikėjotės.

Patikrinkite, ką gavote

Papildomai pasiaiškinkite, ar baldų atvežimas, surinkimas bei montavimas įeina į siūlomą kainą, pasidomėkite baldų garantijos terminu (jei pardavėjas nenustato ilgesnio termino, įsigytai prekei galioja 2 metų įstatyminė garantija), taip pat patikrinkite, ar yra pateikiama naudojimo ir priežiūros instrukcija, prašykite, kad visa ši informacija jums būtų pateikta raštu valstybine kalba. Jeigu baldus pristato kurjeris, pasinaudokite teisės aktuose įtvirtinta patikrinimo teise ir gavę baldus iš karto patikrinkite, ar pristatytos visos baldų dalys ir įsitikinkite, kad baldai nėra mechaniškai pažeisti. Laiku nepatikrinus prekių, įrodinėjimo našta dėl trūkumų, atsiradusių iki prekių perdavimo, tenka pirkėjui.

Įsigyti baldai nekokybiški?

Nors mažmeninės prekybos parduotuvėje įsigytus kokybiškus baldus galima grąžinti tik pardavėjui sutikus, jeigu įsigyti baldai neatitinka deklaruotų kokybės reikalavimų – dėl trūkumų vartotojas gali kreiptis per 2 metų laikotarpį, jei pardavėjas nenumato ilgesnio garantinio termino. Tokiu atveju vartotojas pirmiausia turi raštu kreiptis į pardavėją ir išdėstyti savo reikalavimus. Netinkamos kokybės baldui sveriant daugiau kaip 10 kilogramų, jį įvertinti, keisti, taisyti ar grąžinti veža pardavėjas, jeigu pirkimo–pardavimo sutartyje nenustatyta kitaip. Tokios prekės kokybė, vartotojui ir pardavėjui susitarus, gali būti įvertinama ir vietoje, kurioje prekė faktiškai naudojama ar laikoma. Nekokybiškos prekės trūkumus pardavėjas turi pašalinti per protingą terminą, kuris kiekvienu konkrečiu atveju vertinamas atskirai. Taip pat nepamirškite, kad jeigu standartinius, ne pagal specialiuosius išmatavimus ar brėžinius pagamintus baldus įsigyjate nuotoliniu būdu, juos galite grąžinti pardavėjui per 14 dienų nuo prekės gavimo dienos.


Šaltinis: VVTAT