ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:09:21 1:19

Teisingumo ministras: laisvėje dirbantiems nuteistiesiems bus taikoma griežtesnė priežiūra

Teisingumo ministerijos (Gedimino pr. 30, Vilnius) Priesaiku saleje vyks teisingumo ministro Elvino Jankeviciaus ir Antstoliu rumu prezidiumo pirmininkes Ingos Karalienes spaudos konferencija apie skolu išieškojimo proceso atpiginima.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pavedė Kalėjimų departamentui peržiūrėti pataisos įstaigų komisijų, suteikiančių teisę nuteistiesiems dirbti laisvėje, atrankos ir vertinimo kriterijus.

Surengtame susitikime su Kalėjimų departamento, Probacijos tarnybos, kriminalinės žvalgybos ir pataisos įstaigų vadovais buvo kalbama, kaip sugriežtinti be sargybos dirbančių nuteistųjų kontrolės ir stebėsenos tvarką.

„Nuteistųjų resocializacijos procesas, padedantis parengti nuteistąjį gyvenimui laisvėje, turi būti derinamas su atidžia jo priežiūra, – sako teisingumo ministras E. Jankevičius. – Todėl suteikiant nuteistajam teisę dirbti laisvėje bus sustiprintas bendradarbiavimas su kriminalinės žvalgybos pareigūnais. Tokią teisę gavusius asmenis darbo vietoje kontroliuos ir probacijos pareigūnai. Sunkesnius nusikaltimus padariusiems nuteistiesiems bus pritaikytos elektroninės kontrolės priemonės, fiksuojančios buvimo vietą ir judėjimo maršrutą“.


Šaltinis: Teisingumo ministerija