ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:10:24 8:13

Trisdešimt šokėjų kurs „judančią architektūrą“

Šiandien, 18:30 val. Šiauriniame rage (Danės g. 1, Klaipėda) įvyks prancūzų choreografės Mathilde Monfreux šokio performanso premjera, kurioje, pasitelkus specialų tamprų audinį ir trisdešimt šokėjų, studentų ir miestiečių skleisis neįprastas judančius pastatus ar skulptūras primenantis reginys. Premjerą pristato Šeiko šokio teatras ir Kano miesto nacionalinis choreografijos centras Normandijoje. Šis spektaklis – Lietuvos – Prancūzijos kūrybinės šiuolaikinio šokio programos „KlaipėDanse“ dalis.

Performansas „Po miesto oda“ tyrinėja nuolatinio kismo temą: mainosi ekosistema, tarp šalių, žemynų migruoja žmonės, nuolat keičiasi net ir mūsų norai, nuomonė. Gali atrodyti, kad neturime jokio pagrindo. Tad, kaip kurti tvarumą nestabiliomis aplinkybėmis? M. Monfreux kviečia tyrinėti šią temą vizualiai.

„Performanse žaidžiu su idėja, kaip buriasi bendruomenė. Būdami grupės (šeimos, darbovietės, valstybės ir t. t.) dalimi esame vieni nuo kitų priklausomi. Kiekvieno elemento veiksmas atsiliepia sistemai. Spektaklyje ši dinamika tampa regima – platūs kūno spalvos audiniai, judinami trisdešimties šokėjų kuria įspūdingas architektūrą primenančias formas. Vesdama paralelę tarp miesto kaip statinių komplekso ir jame gyvenančių žmonių, kūrinį pavadinau „Po miesto oda“.“ – pasakoja choreografė.

Neatsitiktinai atlikėjai – skirtingų uostamiesčio grupių nariai: profesionalūs šokėjai, šokio studentai ir miestiečiai. Būsimi dalyviai galėjo registruotis į grupes šokėjams ir šokio patirties neturintiems (miestiečiams) ir dalyvauti nemokamai. Beveik dvi savaites atvirose kūrybinėse šokio dirbtuvėse virė kūrybinis darbas ir vyko pasiruošimas performansui.

Miesto bendruomenei ir šokėjams skirtos dirbtuvės – jau šeštos per visą Lietuvos ir Prancūzijos šiuolaikinio šokio meninio, edukacinio ir universitetinio bendradarbiavimo programos „KlaipėDanse” gyvavimą. Nuo 2017 metų projekto pradžios dėstė penki Prancūzijos ir Lietuvos šiuolaikinio šokio šokėjai ir choreografai, sukurti du koprodukciniai Šeiko šokio teatro ir Kano miesto nacionalinio choreografijos centro Normandijoje šokio spektakliai: chor. Alban Richard „Shake that Devil!“ (2017 m.) ir chor. A. Richard „Pareiškiu – Brandir“ (2018 m.). Performansas „Po miesto oda“ yra trečiasis lietuvių – prancūzų projekto bendras darbas.

Trejų metų programoje „KlaipėDanse“ be kasmetinių šiuolaikinio šokio koprodukcijos spektaklių, jų sklaidos Lietuvoje ir užsienyje bei nemokamų meistriškumo kursų profesionaliems šokėjams bei Klaipėdos miesto bendruomenei, bendradarbiaujant su Klaipėdos universitetu, numatyta parengti tarptautinę šiuolaikinio šokio bakalauro programą.

Projekto veiklos pažymi glaudų jo partnerių: Prancūzijos ambasados, Prancūzų instituto Lietuvoje ir Klaipėdos miesto savivaldybės bei Klaipėdos universiteto bendradarbiavimą, o Klaipėdos šiuolaikinį šokį įrašo į Prancūzijos kultūros žemėlapį bei stiprina pagrindą kitiems kultūriniams projektams.


Šaltinis: Klaipėdos miesto savivaldybė