/Kibernetinio saugumo klausimai bus aptariami diskusijų festivalyje „Būtent!”

Kibernetinio saugumo klausimai bus aptariami diskusijų festivalyje „Būtent!”

Rugsėjo 6-7 d. krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupės vadovas Jonas Skardinskas Birštone vyksiančiame diskusijų festivalyje „Būtent!“, kartu su kibernetinio saugumo, strateginės komunikacijos bei viešosios politikos ekspertais, diskutuos apie valstybinio ir privataus sektoriaus išmoktas pamokas užtikrinant skaitmeninės erdvės saugumą.

Bandymai daryti įtaką rinkimų rezultatams, piktavalių mėginimai įsibrauti į strateginių valstybės įmonių sistemas, siekiai valstybės ir privataus verslo svetainėse paskleisti nedraugiškų valstybių propagandą – tai tik keletas garsiai visame pasaulyje nuskambėjusių atvejų.

2018 m. patvirtinta Nacionalinė kibernetinio saugumo strategija apibrėžė svarbiausias kibernetinio saugumo politikos kryptis ir tikslus Lietuvoje – siekiama stiprinti kibernetinius pajėgumus, numatyti nusikaltimų kibernetinėje erdvėje prevenciją, skatinti inovacijų plėtrą, stiprinti viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą. Vykdydama tarptautinius įsipareigojimus, Lietuva imasi lyderystės ir vadovauja vienai iš Europos Sąjungos iniciatyvų kuriant bendras kibernetines greitojo reagavimo pajėgas.

„Koks skaitmeninio saugumo santykis su fiziniu saugumu? Kaip apsisaugoti nuo piktavalių noro daryti įtaką demokratiniams procesams? Kaip atrodo Lietuvos institucijos, lyginant su kitomis Europos valstybėmis, kibernetinio saugumo užtikrinimo srityje?“ – šiuos ir kitus klausimus Birštone rugsėjo 6 d. 17-18 val. diskusijoje „Kibernetinis saugumas: kokias pamokas išmokome?“ J. Skardinskas aptars kartu su informacinio karo eksperte Donara Barojan, dirbančia Astroscreen startuolyje Londone bei Tomu Montvila, valstybės įmonės „Oro navigacija“ Operacinės veiklos departamento vadovu, daug prisidėjusiu rengiant ir įgyvendinant aviacijos saugumo reikalavimus ES ir valstybės mastu. Diskusiją inicijavo valstybės įmonė „Oro navigacija“. Ją moderuos Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė Margarita Šešelgytė.

Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza rugsėjo 7 d. 14.30-15.30 val. pasisakys diskusijoje „Daiktų internetas: šaldytuvas vėl neužsakė pieno“. Festivalyje „Būtent“ įvairiomis temomis taip pat diskutuos ir Lietuvos kariuomenės atstovai: plk. ltn. Eugenijus Lastauskas, mjr. Tomas Balkus, mjr. Lina Jieznienė, vrš. Tomas Čeponis ir Laimis Bratikas.

Birštone vyksiantis diskusijų festivalis „Būtent!“ organizuojamas jau trečią kartą. Tai atviras, nepolitinis, nemokamas renginys, kurio tikslas – skatinti šalyje diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį įsitraukimą ir gerinti priimamų visuomenei svarbių sprendimų kokybę. Žodis „Būtent!” atspindi tą diskusijos momentą, kai diskusijos dalyviai, pateikę savus argumentus, pasiekia abipusį sutarimą ir supratimą.


Šaltinis: KAM