ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:12:05 3:53

Nemokamos ekskursijos dviračiais po Klaipėdą su gidu „Miesto istorijos vingiai ir dabartis“

Klaipėdos miesto savivaldybė kviečia į nemokamas ekskursijas dviračiais po Klaipėdą su gidu „Miesto istorijos vingiai ir dabartis“.

Susitikimo vieta ir turo pradžia – Klaipėdos piliavietė, vieta, iš kurios išaugo miestas. Susipažinę, kada ir kaip buvo įkurtas miestas, bus judama iki Kruizinių laivų terminalo. Apsukę ratą ir susipažinę su uosto raida bus stabtelta prie daugiau nei šimtą metų tarnaujančio technikos paminklo – pasukamo tiltelio. Riedėdami Žvejų gatve dalyviai atsidurs senamiesčio širdyje esančioje Teatro aikštėje, dar vadinamoje Anikės aikšte.

Toliau maršrutas ves palei Danės upę pro miesto įžymybes: fachverkinius sandėlius, Biržos tiltą, burlaivį Meridianas, miesto įtvirtinimo fragmentą Jono kalnelį. Smagiai riedant dviračių taku bus pasiektas buvusio Bachmano dvaro kompleksas.

Apžiūrėję išlikusio komplekso pastatus toliau puikiu dviračių taku bus riedama iki Botanikos sodo. Atsikvėpę ir pasigrožėję Danės šlaitais, perkirtę Dragūnų kvartalą dalyviai pasieks Girulių mišką. Tada atgal į miesto centrą, sustojimas Skulptūrų parke ir turas bus pabaigtas Atgimimo aikštėje.

Šio turo metu bus galima išgirsti daug įdomių legendų, istorinių pasakojimų apie seniausią Lietuvos miestą, susipažinti su jo simboliais ir pamatyti miestą iš naujų perspektyvų.

Beveik visas turas eina dviračių takais, todėl yra lengvas ir nesudėtingas. Kviečiame Jus susipažinti su miesto istorija ir patirti gražų nuotykį!

Dviračių turai vyks š. m. rugsėjo 6 d. 17 val. ir rugsėjo 7 d. 12 val. Registracija: čia.


Šaltinis: Klaipėdos miesto savivaldybė