ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:12 9:07

Nuo rugsėjo Lietuvos policijos mokykloje pradės mokytis 100 kursantų

Paskelbus atrankos rezultatus ne visi galėjo džiūgauti, nes tik 100 geriausiai atrankoje pasirodžiusių pretendentų nuo rugsėjo galės save vadinti kursantais ir sieks savo svajonės – tapti policijos pareigūnais.

Norą mokytis LPM išreiškė ir prašymus buvo pateikę 553 pretendentai, bet atrankoje dalyvavo tik 195 jaunuoliai, kurie atitiko visus keliamus reikalavimus. Atrankoje vieniems sekėsi labai gerai ir visus stojimo etapus įveikė sėkmingai, deja, kitiems jaunuoliams nepavyko įveikti visų užduočių. Po atrankos susumavus visų pretendentų surinktus balus, paaiškėjo, jog beveik 60 pretendentų neįveikė jau pirmo atrankos etapo – fizinių normatyvų laikymo, 21 kandidatas nesurinko reikiamo balo individualaus pokalbio metu. LPM vadovybė džiaugėsi, kad loginio mąstymo, teksto suvokimo ir raštingumo užduotis įveikė visi jaunuoliai.

Paskelbus rezultatus paaiškėjo, kad LPM mokysis 64 vaikinai ir 36 merginos. Iš 100 priimtų mokytis pretendentų – 9 turi aukštąjį išsilavinimą. Labiausiai atrankoje sekėsi kandidatams iš Kauno apskrities, nuo naujų mokslo metų LPM mokysis 22 pretendentai iš šios apskrities. 14 kursantų bus iš Alytaus, 13 iš Marijampolės, po 11 iš Vilniaus ir Klaipėdos, 9 iš Šiaulių, 7 iš Panevėžio, 5 iš Utenos ir po 4 iš Tauragės bei Telšių apskričių. Visų būsimų kursantų amžiaus vidurkis – 21 metai.

„Sveikinu visus įveikusius šį iššūkį. Tačiau jie nesibaigia, dabar jūsų laukia kita sunki užduotis – sėkmingai baigti mokslus LPM. Mokytis tikrai nebus lengva“, – sveikindamas pretendentus sakė LPM viršininko pavaduotojas, laikinai einantis viršininko pareigas, Mindaugas Bilius.

Sėkmingai įveikusius atranką taip pat pasveikino ir LPM Mokymo organizavimo skyriaus viršininkė Laimutė Čaplikienė, kuri visiems palinkėjo sėkmės moksluose bei priminė jų pažadą daug mokytis. „Tikimės, kad mokymosi metu būsite tokie pat motyvuoti, kaip ir atrankos metu“, – teigė L. Čaplikienė.

Naujoji LPM kursantų laida mokslo metus pradės rugsėjo 2 dieną.


Šaltinis: Lietuvos policija